هشدار دولت فرانسه به شهروندان این کشور برای لغو سفر خود به ایران

38
هشدار دولت فرانسه به شهروندان این کشور برای لغو سفر خود به ایران

هشدار دولت فرانسه به شهروندان این کشور برای لغو سفر خود به ایران. وزارت امور خارجه فرانسه به شهروندان این کشور که قصد سفر به ایران را دارند توصیه کرد سفر خود را به‌دلیل افزایش تنش در منطقه و اثرات آن بر موقعیت داخلی ایران به تعویق اندازند.

اطلاعیه وزارت‌خارجه فرانسه وضعیت در منطقه را بی‌ثبات و ناپایدار ارزیابی کرده و تأکید کرده است که «دگرگونی اوضاع باید مورد توجه دائم و دقیق» قرار گیرد.

وزارت‌خارجه فرانسه از «شهروندان فرانسوی می‌خواهد در صورت ممکن برنامه‌های سفر و از جمله سفرهای خصوصی خود به ایران را به بعد موکول کنند».

اخیراً وزیر امور خارجه فرانسه، ژان‌ ایو لودریان، گفت «افزایش تنش میان تهران و واشنگتن، نگرانی‌های بسیاری درباره گسترش درگیریها به تمام منطقه ایجاد کرده است».

بیشتربخوانید

وزیر خارجه انگلیس: توقیف کشتی حامل نفت ایران، اجرای تحریم‌های اروپا بود

«جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس:

تحریم‌های اروپا را روی [کشتی] گریس۱ در جبل الطارق اجرا کردیم چون مقصدش رژیمی بود که علیه مردم خودش سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

وضعیت درباره تلاش ایران برای مقابله با نفتکش بریتانیایی را زیر نظر داریم و دنبال تشدید [تنش] نیستیم.

ما نگران افزایش تنش در خلیج (فارس) هستیم؛ به نیروهای دریایی خود افتخار می‌کنیم.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بدنبال تلاش شکست خورده سپاه تروریستی پاسداران برای ربودن نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز، ضمن محکوم کردن این عمل تروریستی در توییتر نوشت:

آمریکا تلاش نیروی دریایی سپاه پاسداران برای اقدام ایذایی علیه کشتی انگلیس در نزدیک تنگه هرمز را محکوم می‌کند.

ما از نیروی دریایی سلطنتی در تضمین آزادی رفت و آمد دریایی تقدیر می کنیم و به کار با متحدانمان برای تضمین آنکه رژیم ایران امنیت دریایی و تجارت جهانی را مختل نکند، ادامه می دهیم.

آمریکا اقدام سپاه در تلاش برای جلوگیری از حرکت کشتی بریتانیایی را محکوم کرد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy