پلیس جبل الطارق ناخدا و افسر ارشد ابرنفتکش ایران را بازداشت کرد

47
پلیس جبل الطارق ناخدا و افسر ارشد ابرنفتکش ایران را بازداشت کرد
پلیس جبل الطارق ناخدا و افسر ارشد ابرنفتکش ایران را بازداشت کرد

پلیس جبل الطارق می گوید ناخدا و افسر ارشد ابرنفتکش توقیف شده متعلق به ایران را به دلیل نقض تحریم های اتحادیه اروپا بازداشت کرده است.

یورو نیوز نوشت: به گفته پلیس جبل الطارق تحقیق در این مورد همچنان ادامه دارد و «گریس ۱»، ابرنفتکش متعلق به ایران همچنان در توقیف باقی خواهد ماند.

بنا به اعلام پلیس جبل الطارق بازداشت ناخدا و افسر ارشد ابرنفتکش ایرانی پس از جستجوی گسترده این کشتی صورت گرفته است. طبق گفته پلیس جبل الطارق تعدادی سند و دستگاه های الکترونیکی در جریان جستجوی کشتی ضبط شده است.

تفنگداران نیروی دریایی بریتانیا روز پنجشنبه گذشته چهارم ژوئیه (۱۳ تیر) با اعلام این که کشتی «گریس ۱» در حال حمل نفت به پالایشگاهی در سوریه بوده است،‌ این نفتکش عظیم را در ساحل جبل‌ الطارق توقیف کردند.

این ابرنفتکش از ایران حرکت کرده بود و حامل نفت خام این کشور بود. ایران در اعتراض به توقیف این ابرنفتکش، سفیر بریتانیا در تهران را به وزارت امور خارجه احضار کرد.

روز ۱۵ تیر برخی منابع نوشتند که کشتی نفت‌کش گریس۱ حامل سلاح بوده است

کشتی نفت‌کش گریس1 توقیف شده در جبل الطارق حامل سلاح بوده است

فوری کشتی نفت‌کش گریس۱ ایرانی توقیف شده در جبل الطارق حامل سلاح بوده است.

نیروی قدس سپاه تروریستی پاسداران در حال انتقال سلاح با استفاده از این کشتی نفت کش به مقصد سوریه بوده که توسط نیروی دریایی انگلستان توقیف می شود.

صبح روز جمعه ( ۱۴ تیر-۵ جولای ) در توییتی خواهان توقیف یک نفتکش انگلیسی توسط « دستگاه‌ های مسئول » در واکنش به توقیف نفتکش متعلق به جمهوری اسلامی در آب‌ های جبل طارق شد .

این توییت محسن رضایی در رسانه‌ های مختلف بازتاب یافته اما به این نکته‌ توجه نشده که پیشنهاد توقیف نفتکش‌ های بریتانیا را خبرگزاری اسپوتنیک روسیه حدودا ۱۲ ساعت قبل از رضایی مطرح کرده بود. و امروز مشخص میشود که نفتکشی که خیلی باعث تشنج در دستگاه حکومت شده معمولی نبوده بلکه حامل سلاح برای رژیم بشار اسد بوده است…

نفتکش گریس۱ برای نجات بشار اسد رفته بود در جبل‌الطارق قربانی شد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy