اولین فیلم از شهرک سوپر لاکچری باستی هیلز در منطقه محرمانه

6011

شهرک باستی هیلز پس از اعتراض تعدادی از نمازگزاران به ساخت و ساز غیر قانونی و زمین خواری در این منطقه رونمایی شد. باستی هیلز کجاست؟

شهرک «باستی هیلز» معروف به بورلی هیلز لواسان که در دامنه کوه‌های شمال شهر لواسان واقع شده، با منظره‌ای بی‌نظیر از شهر لواسان و سد لتیان، به یکی از زیباترین مناطق کشور تبدیل شده است. قیمت ویلا در این شهرک خصوصی، از ۳۰ میلیارد تومان شروع می‌شود به بالا.

این منطقه حدود ۳۵۰ هکتار زمین دارد. دور تا دور شهرک باستی هیلز دیوار کشی شده و همانطور که از ورودی آن مشخص است بعید است که هرکسی بتواند وارد آن شود.

مگر اینکه ساکن یکی از ۳۶ ویلای لاکچری در شهرک باشد.

قیمت ویلا در شهرک لاکچری باستی هیلز هیچ محدودیتی ندارد. یکی از لاکچری‌ترین ویلاهای این شهرک تقریبا دو هزار و ۵۰۰ متر زیربنا دارد که شامل پارکینگ، انباری، بالکن، سونا، استخر، جکوزی، سالن ورزشی و … می باشد.

با توجه به دیوارکشی دور شهرک، این منطقه به یک منطقه لاکچری برای ثروتمندان تبدیل شده است که بدون توجه به قوانین کشور در آنجا انواع هنجارشکنی‌ها دیده می‌شود.

شهرک باستی هیلز تنها شهرک خصوصی در کشور نیست، شهرک «خانه دریا» نیز یکی دیگر از این گونه شهرک‌ها می‌باشد که هرکسی اجازه ورود به آن را نداشته و دولت هم هیچ گونه دخالتی در مدیریت آن ندارد و کاملا به صورت خصوصی اداره می‌شود.

صحبت از شهرک سوپر لوکس در محله باستی شهرستان لواسان است. جایی که با دیوار های ۷ متری محاصره شده و تحت شدید ترین تدابیر حفاظتی قرار دارد.

پاتوق سری لاکچری گردها٬ آقا زاده ها و ژن خوب هایی از غلامحسین مطهری اصل تا علی انصاری (مالک بازار مبل و بانک آینده). این جا را بورلی هیلز ایران می دانند.

معماری ویلا های لوکس آن با دوش های آبشاری و استخرهای رویایی و سنگفرش‌های اروپایی و دکوراسیون خوش طرح و نقش، یادآور اقامتگاه های اعیانی سوپر استارهای هالیوود است و اشرافی ترین دهکده ایران.

گزارش امروز عصر شهروند، شما را با روایتی از ثروتمندان خوش نشین تهرانی در منطقه لواسان آشنا می کند.

جایی که مدتهاست که ساخت و ساز های غیر قانونی و غیر مجاز و اضافه بنا ها و کوه خواری های سودجویان، این منطقه را در کانون توجه رسانه های داخلی و جهانی قرار داده است.

داستان باستی هیلز، به توافق بیست و دوم خرداد ماه سال ۱۳۸۰ بین شهرداری لواسان با مالک یک پلاک ثبتی به مساحت ۱۲۲ هزار متر مربع (غلام حسین مطهری اصل) بر می گردد که اجازه تفکیک این زمین به ۵۰ قطعه را صادر می کند و شورای اسلامی وقت نیز آن را تایید می کند.

شکایت محیط زیست هم با رای دیوان عدالت اداری، ره به جایی نمی برد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy