مانور مشترک هواپیماهای جنگی آمریکا،‌ انگلستان و اسراییل برای مقابله با اقدامات احتمالی رژیم ایران

86
مانور مشترک هواپیماهای جنگی آمریکا،‌ انگلستان و اسراییل برای مقابله با اقدامات احتمالی رژیم ایران

مانور مشترک هواپیماهای جنگی آمریکا،‌ انگلستان و اسراییل برای مقابله با اقدامات احتمالی رژیم ایران. ایر فورس تایمز، درباره مانور مشترک هواپیماهای جنگی آمریکا، انگلستان و اسراییل نوشت: این مانورها برای مقابله با اقدامات محتمل رژیم ایران در تنگنای تحریم‌ها صورت می‌گیرد. زیرا تداوم تنش با این رژیم و سیر تحولات ممکن است انجام عملیات پیشگیرانه علیه رژیم ایران را اجتناب‌ناپذیر سازد.

بنا‌ به یک بیانیه مطبوعاتی نیروی هوایی آمریکا، خلبانهای آمریکایی، انگلیسی و اسراییلی جنگنده‌های اف ۳۵، در این مانور یک روزه، بر فراز مدیترانه شرقی و عراق و سوریه شرکت کردند. این مانور که صاعقه سه جانبه نام داشت، عملیات دفاع تهاجمی و تدافعی را شامل می‌شد و توانایی عملیاتی خلبانهای سه کشور و نیز توان هماهنگی و همزمانی را به نمایش گذاشت.

جنگنده‌های آمریکایی از پایگاه الظفره در امارات، جنگنده‌های انگلستان از پایگاه نیروی هوایی اکروتیری در قبرس و جنگنده‌های اسراییلی از پایگاه نواتیم به پرواز درآمدند تا بتوانند یک مانور آموزشی با اهداف مشخص را به اجرا در آورند.

کارشناسان می‌گویند تنگناهای اجتماعی و سیاسی گریبانگیر رژیم ایران، می‌تواند این رژیم را به واکنش‌هایی در منطقه وادارد که چنین مانورهایی برای مقابله با آن ضرورت می‌یابد.

بیشتربخوانید

بیانیه آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

توسعه طلبی هسته ای رژیم ایران گامی برای باج‌خواهی و اخاذی از جامعه بین الملل برای کسب پول است

ایالات متحده حاضر است بدون هیچ پیش‌شرطی با ایران گفت‌وگو کند و روابط میان دو کشور به حالت عادی بازگردد.

راهی که رژیم در ایران اکنون در پیش گرفته است تنها انزوای بین‌المللی آن را عمیق‌تر می‌کند و منجر به افزایش خطرات پیش روی این کشور خواهد شد

کنایه جان بولتون به ظرییف:روزی برایش خواهم گفت چطور می‌شود به یک توافق بد، پایان داد.

جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران در توئیت خود، جان بولتون را مسئول پایان دادن به توافق اتمی فعلی و توافق اتمی احتمالی در سال ۲۰۰۵ معرفی کرده است.

جان بولتون در پاسخ به ظریف در صفحه توییتر خود نوشت: سپاس از وزیر خارجه ظریف بابت سخنان مهرآمیزش. روزی برایش خواهم گفت چطور می‌شود به یک توافق بد، پایان داد.

تلگرام ما
https://t.me/Iran_news_ajancy