جعبه سیاه هلدینگ یاس آرمین محمدی با ۶تریلیون بدهی وابسته به بیت رهبر

1002
جعبه سیاه هلدینگ یاس آرمین محمدی با 6تریلیون بدهی وابسته به بیت رهبر
جعبه سیاه هلدینگ یاس آرمین محمدی با 6تریلیون بدهی وابسته به بیت رهبر

آرمین‌ محمدی فرزند مسئول دفتر خامنه‌ای، ابربدهکار بانکی مشهور به جعبه سیاه هلدینگ یاس،ابربدهکار بانکی با شش تریلیون تومان است. آرمین یکی از فرزندان محمد‌محمدی‌ گلپایگانی، مسئول دفتر خامنه‌ای است که زدوبند‌های مالی گسترده‌ای با ستاد بازسازی عتبات دارد

محمد‌محمدی‌ گلپایگانی از چهره‌های کلیدی دفتر خامنه‌ای است با توسعه روزافزون نفوذشان در ساختارهای اجرایی، اعم از دولت و دستگاه‌های تحت نظر رهبر، رسانه‌ها و دستگاه‌های تبلیغاتی، نقش مهمی در کنترل و هدایت رویدادهای جاری و مقدمه‌سازی برای آینده خانواده و وابستگان سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای بازی می‌کنند.

دفتر رهبر جمهوری اسلامی بیش از آنکه یک سازمان اداری یا سیاسی یا بیت مذهبی باشد، یک شبکه پیچیده است. این شبکه پیچیده که در عرض آن دفاتر ویژه نظامی و امنیتی و مشاوران خامنه‌ای قرار دارند، یک حلقه قدرتمند و کانال درجه اول ارتباط و اطلاع‌رسانی را شکل داده است.

چهره‌های کلیدی این شبکه که علیرغم برخی فراز و فرودهای ناشی از ظهور دولت‌های مختلف در سیاست ایران، موقعیت خود را حفظ کرده‌اند، دست کم ۱۵ نفر هستند.

این چهره‌ها را برخی مهره شخص رهبر، گروهی کابینه‌چینی مجتبی خامنه‌ای و  بعضی، مهره‌های سپاه پاسداران خوانده‌اند، نام چهره‌های خارج از دفتر مانند قاسم سلیمانی و محمدحسین صفارهرندی در تنظیم مناسبات دفتر و رسانه‌های رهبر شنیده می‌شود، ولی برآیند کار همه چهره‌های داخل و بیرون دفتر در این سه دهه، حفظ منافع شبکه و تثبیت موقعیت‌ شبکه‌شان در ساختار بالادستی سیاست ایران بوده است.

یکی از آنها محمد محمدی‌گلپایگانی

غلامحسین محمدی‌گلپایگانی که به محمد محمدی‌گلپایگانی، مشهور شده، رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته بوده است. او در بدو انتخاب یک چهره گمنام سیاسی بود که سوابق قضایی در ارتش و سابقه امنیتی در وزارت اطلاعات داشت و در آن دوران خاص، همین سابقه برای اعتمادزایی، کافی بود.

علت انتخاب او همچنین شخصیت غیرسیاسی او و عدم وابستگی‌اش به جناح‌های سیاسی فعال در ایران بوده و کوشیده که با پرهیز از سیاست‌ورزی علنی، اعتبار این روایت را حفظ کند.

در روایت رسانه‌ای همواره گفته شده که «رئیس دفتر» رهبر جمهوری اسلامی لزوماً به عنوان «نفر اول» یا «قدرتمندترین چهره» دفتر او محسوب نمی‌شود و محمد محمدی گلپایگانی، مصداق بارز این روایت شمرده شده است.

​او مرد تشریفاتی دفتر رهبر خوانده می‌شود و نماینده رسمی‌اش در مناسبات اجرایی ولی در سه دهه گذشته، کوشیده که با حفظ حضور رسانه‌ای و نمایش‌های موردی سیاسی، موقعیت بالادستی خویش را حفظ کند.

پوشیده نیست که ازدواج پسرش (محمدجواد) با دختر آیت‌الله خامنه‌ای (بشری)، سبب شده که دست او برای بازیگری در شبکه یاران نزدیک خامنه‌ای چندان خالی نباشد.

و حالا کاشف به عمل آمده که فرزند ایشان، ابربدهکار بانکی کشور است.

وی کسی نیست جز آرمین‌ محمدی جعبه سیاه هلدینگ یاس، ابربدهکار بانکی با شش تریلیون تومان! پدر ایشان زدوبند‌های مالی گسترده‌ای با ستاد بازسازی عتبات دارد.

لینک مرتبط

مفسد اقتصادی حاج خانم مریم هاشمی و ۹ نوچه‌اش امروز دادگاهی شدند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy