فعال محیط زیست سام رجبی با مادر بیمارش در خانه ملاقات کرد

75
فعال محیط زیست سام رجبی با مادر بیمارش در خانه ملاقات کرد
فعال محیط زیست سام رجبی با مادر بیمارش در خانه ملاقات کرد

کتایون رجبی، خواهر سام رجبی از فعالان محیط زیست بازداشت شده به بی‌بی‌سی گفت که برادرش امروز توانست با لیلی هوشمند افشار مادرش دیدار کند.

براساس گفته خانم رجبی، سام رجبی امروز از زندان اوین به منزل آورده شد، در اطاقی با مادرش به مدت بیست دقیقه امکان ملاقات و دیدار پیدا کرد و پس از آن مجدد به زندان اوین بازگردانده شد.

لیلی هوشمند افشار، مادر سام رجبی بیمار است و دو روز پیش به بیمارستان منتقل شده بود.

سام رجبی و هفت فعال محیط زیستی دیگر بیش از ۵۰۰ روز است که در بازداشت موقت هستند.

این هشت فعال محیط زیستی در ابتدا توسط قوه قضاییه واطلاعات سپاه به جاسوسی متهم شدند. اما وزارت اطلاعات ایران اتهام جاسوسی این افراد را رد کرده است.

قرار بود دادگاه این زندانیان در فروردین ماه برگزار شود، اما غلامحسین اژه ای اعلام کرد که دادگاه فعلا موکول به زمان دیگری شده است.

عفو بین‌الملل نگران صدور حکم اعدام برای فعالان محیط زیست زندانی است

پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، هشت متهم دارد. تا به اینجای کار چهار نفر از آنها به افساد فی‌الارض، سه نفر به جاسوسی و یک نفر به همکاری با دول متخاصم متهم شده‌اند.

مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه متهمان این پرونده هستند. آنها بیش از یک سال است که در بازداشت موقت به سر می‌برند. کاووس سیدامامی نیز از متهمان این پرونده بود که سال گذشته در زندان اوین بنابر آنچه توسط مسئولان قضایی اعلام شد، خودکشی کرد.

دادستان کل کشور و دادستان عمومی و انقلاب تهران بارها کاووس سیدامامی را متهم کردند که بخشی از یک شبکه جاسوسی برای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بوده است.

 اطلاعات سپاه، بازداشت شدگان و خانواده های آنها را برای انجام اعترافات تلویزیونی اجباری بر علیه آقای سید امامی، تحت فشار قرار داده بود.

عفو بین‌الملل نگران صدور حکم اعدام برای فعالان محیط زیست زندانی است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy