کلک‌های دولت ایران برای دزدیدن نان از سفره مردم

84
کلک‌های دولت ایران برای دزدیدن نان از سفره مردم
کلک‌های دولت ایران برای دزدیدن نان از سفره مردم

کلک‌های دولت برای ربودن نان از سفره مردم تمامی ندارد. سه روز قبل مرغ رسما” گران شد
براساس نرخ‌نامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، هر کیلوگرم مرغ کامل تازه در بسته‌بندی کیسه‌ای در میادین میوه و تره‌بار به قیمت ۱۲۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.
و امروز ۱۷ تیر صادرات گوشت مرغ آزاد شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رئیس کل گمرک ایران از آزاد بودن صادرات گوشت مرغ خبر داد. دومینوی گران شدن مایحتاج زندگی مردم از پیاز و سیب زمینی گرفته تا … و همین روزها باید مرز نشینان صدور مرغ را شاهد باشند که چگونه کامیونهای پر از مرغ به عراق و … صادر میشود.

کلک‌های دولت و کلاشی حکومتی در روزهای اخیر ابعاد حیرت‌انگیزی به خود گرفته است! در حالی‌که آب و نان و مردم اساساً تولید داخلی است و به‌رغم آن که عمده اقلام اساسی مایحتاج روزانه مردم هیچ ربطی به تحریم و دلار و واردات و این قبیل مقولات ندارد اما پیوسته قیمت خوراکی‌های پایه افزایش می‌یابد.

به چند نمونه که مرکز آمار ایران و روزنامه جهان صنعت ۱۳تیر منتشر کرده توجه کنید:

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل مربوط به سیب‌زمینی با ۸/۲۹۶درصد، رب گوجه‌فرنگی ۶/۲۴۵، پیاز ۴/۱۵۶، گوجه‌فرنگی ۹/۱۴۳، شکر با ۴/۱۱۹درصد گران شده است.

بررسی قیمت این اقلام نشان داد که سیب‌زمینی در خرداد سال گذشته برای هر کیلو حدود ۷۰/۱۶تومان بوده که به ۸۵۶/۵تومان رسیده است.

همچنین پیاز از ۱۷۵۸ به ۷۳۸۰، رب گوجه‌فرنگی از ۶۱۶۸ به ۲۰هزار و ۵۶۶،

گوجه‌فرنگی از ۲۲۱۷ به ۵۷۹/۵تومان به‌طور متوسط در هر کیلو افزایش قیمت داشته است.

در سایر اقلام در خردادماه سال‌جاری: تورم گوشت گوسفند ۱۰۴درصد، گوشت گاو یا گوساله ۱۱۹درصد و مرغ ماشینی ۵۷درصد گزارش‌شده است.

برنج ایرانی نیز در خرداد سال‌ جاری در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۶۵درصد افزایش قیمت داشته و از حدود ۱۳هزار و ۷۶۶تومان در هر کیلو به ۲۰هزار و ۶۰۰تومان رسیده است.

این در حالی است که بیشترین افزایش قیمت در خرداد نسبت به اردیبهشت، به سیب‌زمینی با ۲/۱۳درصد، پرتقال محصول داخل با ۳/۱۰ و برنج ایرانی درجه یک ۲/۱۰درصد اختصاص دارد.

پس از گرانی مرغ، گوشت، برنج و روغن در ایران، چای هم گران شد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy