محمد خاتمی رئیس جمهور سابق : ممکن است خدایی نکرده براندازان موفق شوند

126
محمد خاتمی رئیس‌جمهور سابق : ممکن است براندازان موفق شوند
محمد خاتمی رئیس‌جمهور سابق : ممکن است براندازان موفق شوند

محمد خاتمی رئیس جمهور سابق با نگرانی از قیامهای مردم و به کرسی نشستن حق حاکمیت مردمی با استفاده از لولوخرخره براندازان گفت: «اگر مردم از اصلاحات مایوس شوند، اندک اندک ذهنیت براندازی قوت می‌گیرد و ممکن است خدایی نکرده بتوانند موفق شوند.»

به گزارش یورو نیوز، خاتمی که در دیدار اعضای انجمن مهندسان سخن می‌گفت، با اشاره به این که درصد بالایی از مردم ایران به جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا کاری ندارند، تصریح کرد که این دسته از مردم سوال‌هایی درباره عملکرد نظام، جریان‌های سیاسی در ذهنشان است که باید از دولت و نظام و اصلاح‌طلبان پاسخ مناسب بگیرند.

رئیس جمهوری اسبق ایران سپس از اصلاح‌طلبان خواست تا برای جلوگیری از یاس مردم و کاهش تمایل به براندازی ضمن پاسخگویی به سوال‌های ذهنی آنها حتی اگر نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، این مساله را با مردم در میان بگذارند.

او گفتمان اصلاحات را دارای عیوبی دانست که به زعم او موجب شده کارآمدی آن در جامعه دچار اشکال شود.

محمد خاتمی رئیس‌جمهور سابق ایران با تاکید بر این که نظام، ساختارها و رفتارها باید اصلاح شود، خواستار کاهش محدودیت‌ها و تامین اطمینان مردم از داشتن حق انتخاب شد.

(شیخ دغل یادش نیست که ایام انتخابات خود به خود هم اصلاح طلب و هم اصولگرا به مردم همه جور آزادی میدهند تا رایشان را بگیرند اما روز بعد همان آش است و همان کاسه)

محمد خاتمی با دم جنباندن برای ولی فقیه وسپاه پاسداران همچنین شرایط داخلی کشور را برای شکل‌گیری وحدت عمومی بین جریان‌ها و دیدگاه‌های سیاسی مختلف، فراهم و بسیار مناسب عنوان کرد.

وی مصداق آن را رخداد ساقط کردن پهپاد ارتش آمریکا توسط موشک‌های سپاه پاسداران ایران دانست و گفت اسقاط پهپاد مورد حمایت همه جریان‌های کشور قرار گرفت.

حتی در خارج از کشور، برخی نیروهای مخالف، درباره این موضوع و تمامیت ارضی ایران وحدت‌ نظر داشتند که باید از این موقعیت استفاده کرد و چه موقعیتی بهتر از این برای ایجاد وحدت بین نیروهای کشور.»

رئیس جمهوری اسبق ایران همچنین ضمن تاکید بر حفظ جانب احتیاط و اجتناب از تندروی در مسایل منطقه خاورمیانه، خاطرنشان کرد که دستگاه دیپلماتیک در عین حفظ عزت ملت ایران، به هیچ وجه نباید به سوی ماجراجویی برود و مشکلاتی برای کشور و منطقه پیش بیاورد.

محمد خاتمی گفت: «اگر مردم از اصلاحات مایوس شوند، اندک اندک ذهنیت براندازی قوت می‌گیرد و ممکن است خدایی نکرده بتوانند موفق شوند.»

خاتمی پیش از این گفته بود بعید می دانم دیگر مردم با حرف من پای صندوق رای بروند. زیرا هیچ وعده‌ای از طرف اصلاح‌طلبان عملی نشده است.

ماجرای تخلیه دفتر محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی هم تمام شد
سند خیانت خاتمی با انتقال آب شیرین ایران روزی۹۰۰ هزار متر مکعب به کویت…
تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy