خاطره ای از دوران آتش‌به‌اختیار بودن یکی از رفقای عمادالدین باقی

159
خاطره ای از دوران آتش‌به‌اختیار بودن یکی از رفقای عمادالدین باقی
خاطره ای از دوران آتش‌به‌اختیار بودن یکی از رفقای عمادالدین باقی

عماد‌الدین باقی خاطره ای از دوران آتش‌به‌اختیار بودن یکی از رفقایش تعریف میکند. ایشان یک طوری از آن دوران صحبت میکند که انگار این دوران خیلی فرق کرده و دیگر کسی آتش‌به‌اختیار نیست و امن و امان شده!! بهرحال..

چندی پيش داشتم توی خيابون از جلوی يك آموزشگاه هنری رد مي‌شدم که چشمم به يكی از دوستانم افتاد كه پشت فرمون ماشينش كه جلوی اموزشگاه پارك بود نشسته وسخت تو فكر بود خيلی تو خودش بود گويا در رؤيايی عميق فرو رفته بود.

جلو رفتم وآرام به شيشه سمت مسافر جلو زدم. به خودش آمد و از ماشين پياده شد.حال واحوال كرديم واز هر دری سخن گفتيم. پرسيدم اينجا چه ميكنی؟ چرا اينقدر تو فكری؟ مشكلی پيش آمده؟ گفت دخترش كلاس اموزش گيتار دارد منتظراست كلاس تمام شودو ادامه داد:

ميدانی ساليانی نچندان دور در دهه۶۰ در دوره جوانی عضو بسيج بودم و به اعتبار كارت و لباس بسيج و تفنگی كه در دست داشتم به خودم حق ميدادم كه امر به معروف ونهی از منكر كنم آنهم به هر روشی كه فكر ميكردم صحيح است بدون اينكه حتی بدانم معنی اين دو يعنی چه و بدون كمترين اموزش ونظارتی.

روزی از روزها در يكی از خيابانهای اين شهر خانواده محترمی به همراه دختر نوجوانشان را ديدم كه دخترك گيتاری را بر دوش انداخته بود.

با ديدگاه آن زمان فكر ميكردم هركس كت وشلوار پوشيده باشد دين واعتقاد درست وحسابی ندارد جلو رفتم و با لحن زننده ای اونها رو به باد انتقاد گرفتم كه: در دوره اي كه ما انقلاب كرديم وشهيد داديم شما دنبال فسق و فجوريد!

مرد بااحترام گفت كدام فسق و فجور برادر؟

گفتم من برادر تو نيستم كسی كه دنبال موسيقی و اسباب لهو و لعب باشد برادر من نيست. در همان حال دست بردم كه گيتار را از دخترك بگيرم دخترك با چشمان بهت زده مرا نگاه ميكرد ومادرش به التماس افتاد كه تورو خدا اين گيتار هديه تولدشه خيلی براش عزيزه.

وقتی اسم تولد آمد با خودم فكر كردم كه هركس برای بچش تولد بگيره حتما طاغوتيه و بی دين وايمان ومن بايد اينها را به راه راست هدايت كنم. دختر گريه میكرد. مادرش مي‌گفت غلط كرد اقا ديگه نميارش بيرون، پدر هم ملتمسانه غرور پدريش را خرد كرد و از من خواهش می‌كرد كه كوتاه بيايم و اين دفعه را گذشت كنم.غرور همه وجودم را گرفته بود مردم عادی هم بی تفاوت رد ميشدند چند نفر هم دورتر نظاره میكردن بعضی ها هم می گفتن حقشونه می خواست نياره. من با بيرحمی گيتار رو كنار ديوار گذاشتم و با لگد خرد كردم.

در اون لحظه وقتی به دختر نگاه كردم با همه وجود حس كردم كه همراه گيتارش قلبش، اعتقادش و اعتمادش به دينی كه من قصد داشتم او را به آن رهنمون كنم شكستم.

پدر كه لبريز از خشم شده بود عصبانيتش را بر سر زن و بچه‌اش خالی كرد شايد چون توان مقابله با من و با سيستمی كه به من اين قدرت را داده بود نداشت. من سرمست از كاری كه در راه رضای خدا كرده بودم و كاری كه فكر ميكردم صددرصد صحيح است چون حكم خداوند را اجرا كرده بودم آنها را با خشمی فرو خورده رها كردم.

من غافل بودم كه خدا حرمت انسانها را مقدم بر ساير احكامش ميداند وامروز من،همان منی كه روزی گيتار شكستم با دست خودم دخترم را در كلاس موسيقی ثبت نام کردم پسرم را برای تحصيل به خارج فرستادم و هروقت به دخترم با گيتارش مي نگرم احساس شرم تمام وجودم را مي گيرد.

این بریده برای ماستمالی گندکاریهایش ادامه میدهد كاش ما می فهميديم كه احترام به عقايد ديگران چقدر مهم است. کاش می فهميدم نوع پوشش و رنگ لباس ديگران به ما ربطی ندارد كاش وكاش وكاش… حرفش كه به اينجا رسيد دخترش با گيتارش از كلاس امد بيرون.

با خودم فكر كردم اون دختر خانم الان بايد حدود چهل ساله باشه ايا زخمی كه به روحش خورده ترميم شده و اگر اعتقادی به آن دنيا هست اين دسته ادما چگونه پاسخگو خواهند بود.

البته امروز سرکوب نهادینه شده و ابزار کار عوض شده وگرنه هنوز هم آتش به اختیاران در لباسهای مختلف مشغول به کارند.

نمونه: عضو فراکسیون موسوم به امید مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انتظامی باید با نصب دوربین‌هایی در سطح شهر، زنان بدحجاب را پیدا، بازداشت و به سرعت مجازات کند چرا که این به معنی ایجاد بی نظمی در کشور است.

علی مطهری درباره انتشار برخی کلیپ‌ها از بی‌قانونی در کشور در حوزه حجاب و عفاف، اظهار داشت: ممکن است ده یا یازده مورد در کشور به صورت محدود این موارد وجود داشته باشد اما همان مقدار هم مناسب نیست.

وی افزود: تعداد اینها در کشور خیلی ناچیز و کم است و به حساب نمی‌آید؛ اکثریت قریب به اتفاق مردم و خانم‌ها حجاب را پذیرفته‌اند و قبول دارند و تعداد بسیار اندکی هستند که ممکن است رعایت نکنند اما پر سر و صدا هستند و دارند دست و پا می زنند.

مطهری بر همین اساس اضافه کرد: وزارت کشور باید با هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم و امنیت کشور برخورد قاطع داشته باشد و به وسیله دوربین‌هایی که وجود دارد اگر کسانی با خانم محجبه‌ای رفتار ناشایستی داشتند آنها را شناسایی کرده و مجازات کند.

این نماینده مجلس افزود: البته وظیفه اصلی با مردم است، مردم هم اگر با چنین پدیده‌ای مواجه شدند باید با آنها برخورد کنند یعنی خود مردم (آتش به اختیاران) باید وارد میدان شوند و همینطور هم می شود.

پرده آخر بد حجابی عامل بروز سیل و زلزله است

دادستان کل جمهوری اسلامی می گوید زنان بی حجاب موجب بروز فاجعه سیل و وقوع زلزله در کشور شده اند و برخورد با آنان امری ضروری است و باید مبارزه با بدحجابی با قاطعیت بیشتر ادامه یابد.

آخوند محمد جعفر منتظری، “بدحجابی و بی‌حجابی” را خط قرمز نظام نامید و گفت: دستگاه قضایی اجازه بی‌حجابی در کشور را نمی‌دهد، زیرا باعث بروز سوانح طبیعی مانند سیل و زلزله می شود….

بسیج آتش به اختیار رسما اجازه حمل سلاح و استفاده از آنرا دریافت کرد
تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy