زندان اوین برای زندانیان سیاسی جهنم و برای عوامل حکومت خانه لاکچری

225
زندان اوین برای زندانیان سیاسی جهنم و برای عوامل حکومت خانه لاکچری
زندان اوین برای زندانیان سیاسی جهنم و برای عوامل حکومت خانه لاکچری

زندان اوین برای زندانیان سیاسی یک جهنم و برای زندانیان مالی همپالکی‌های عوامل حکومت یک خانه لاکچری است.

آنها در امپراطوری خود میتوانند حتی نگهبانان زندان را هم به خدمت خود در بیاورند زندانیان عادی که جای خود دارد. آنها با زورگیری از زندانیان از خدمتکار و رختشوی و … بهره مند هستند بدون اینکه پولی پرداخت کنند.

روزنامه شرق گزارشی از خانه‌ لاکچری زندانیان مالی در زندان اوین منتشر کرده که ماهی ۴۵ میلیون خرج ماهانه هر اتاق است!

«هتل اوین» با اتاق‎هایVIP و لاکچری برای متهمان مالی که در آن حضور دارند، معنا پیدا می‎کند؛ اتاق‎هایی که هرچند نه درست مثل اتاق‎های هتل، اما بی‎شباهت به اتاق‎های یک میهمان‎سرا نیستند.

اتاق‎هایی با فرش‎هایی ۱۴۰۰شانه، ال‎سی‎دی‎های بزرگ، یخچال‎های خارجی و…، بندهایی با آشپزخانه صنعتی، آبمیوه‎گیری صنعتی، لباس‌شویی اختصاصی و حتی توالت‎های اختصاصی نمونه‎ای از امکاناتی است که در اختیار متهمان مالی در بازداشتگاه اوین قرار دارد.

البته این امکانات را سازمان زندان‎ها در اختیارشان قرار نداده؛ بلکه این زندانیان هستند که با هزینه شخصی محصولات یا خوراک‎های مورد نیاز را تأمین می‌کنند، تلاش دارند زندگی اجباری خود را تحمل‌پذیر کنند.

هر ماه حدود ۴۵ میلیون تومان خرج اتاقمان می‎شد. البته خرج زندان اصولا زیاد است. مثلا زمانی که گوشت کیلویی ۱۲۰ تومان بود، ما کیلویی ۲۰۰ تومان می‌خریدیم. یا شامپو خارجی ۴۵تومانی را ۱۰۰ تومان می‌خریدیم. مثلا من می‌خواستم مام… بخرم، به جای ۹۰ تومان، ۲۰۰ تومان می‌خریدم.

در اتاق ما دی‌وی‌دی هم بود و هر دی‌وی‌دی موسیقی یک میلیون تومان هزینه داشت.

بند مالی مثل جامعه خودمان است. هر کسی پول داشته باشد، قدرتمند است. می‌تواند برای خودش آشپز و خدمتکار داشته باشد و خیلی چیزهای دیگر.

اگر پول نداشته باشی زندگی سختی خواهی داشت. کسانی‎که پول‌دار هستند در زندان هم در رفاه هستند.

آقای «ف.ر» در آنجا خیلی زندگی تجملی برای خود ایجاد کرده بود. خبرش آن موقع خیلی صدا کرد و به خاطر همین هم او را به بند دیگری انتقال دادند.

او امپراتوریِ کاملی در زندان داشت. ال‎سی‎دی او در یک اتاق ۳۰متری از ال‎سی‎دی خانه من بزرگ‎تر بود.

اتاق آنها پنج تا شش نفره بود، عین همان اتاق در بندهای دیگر، ۲۷نفره بود.

ساعد نیوز: «نگویید در کدام بند بودیم، چون ممکن است اثر نامطلوب داشته باشد.

پولدار که چیزی‎اش نمی‎شود، باز هم با پول بیشتر، هرچه را می‎خواهد به دست می‌آورد؛ اما این ضعیف‌ترها هستند که ضرر می‎کنند…

آخر می‎دانید، آنهایی که پول بیشتر دارند، برای اینکه آپشن بگیرند، ‎زندانی‎های مالی ضعیف‎تر را حتی آزاد می‎کنند یا به آنها غذاها و امکانات بهتری می‎دهند، جا‌به‌جا هم بشوند، در بند جدید باز هم همین کارها را می‎کنند، ضعیف‎ترها مثل روال این دنیا، باز هم ضرر می‎کنند…».

یک مثال دیگر

 «زندانی مالی اصولا امکان ویژه را از زندانیان می‌گیرد نه از زندان. برخی از زندانیان هستند که برای زندان خرج می‌کنند. من دو بار نزد رئیس زندان رفتم.

مثلا به او گفتم من هر هفته ملاقات می‌خواهم،‌ دو نامه به من داد که به مددکاری بروم و دو زندانی مالی با مبلغ کم را آزاد کنم.

با مددکاری هماهنگ ‌کردم و چک بانکی را ‌دادم این دو نفر که آزاد می‌شدند، امتیاز هر هفته یک ملاقات را می‎گرفتم».و….

لینکهای مرتبط

گزارش تامل برانگیز از وضعیت زندان بند۸ زندان اوین به قلم زندانی آزاد…
خودکشی دو زندانی مالی در تیپ دو زندان بزرگ تهران با خوردن داروی نظافت

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy