درگیریهای دست‌فروشان با ماموران شهرداری با حمایت مردم روبرو شد + فیلم

215

فیلم بالا درگیری دست‌فروشان دور فلکه دوم صادقیه با مزدوران نیروی انتظامی و ارازل و اوباش شهرداری در روز ۱۵ تیر است. مردم به حمایت از دست‌فروشان به صحنه آمده اند.

همچنین روز ۱۶ تیر ۹۸ مردم تبریز در همبستگی با دست‌فروشان در زمان حمله‌ی وحوش شهرداری به دست‌فروشان، با اتحاد به سمت آنان یورش برده و وحوش حکومت را فراری دادند.

روز یکشنبه ۱۶ تیر حمله و ضرب و شتم وحشیانه  یک دستفروش در قوشاچای میاندوآب توسط ماموران سرکوبگر شهرداری با حمایت مردم از دستفروش محروم انجامید . مردم مامور باجکیر و وحشی شهرداری را با حمایت از دستفروش محروم عقب راندند.

تجمع کارگران دیروز، دست‌فروشان و بیکاران امروز، معترض در کف خیابان‌های تبریز!

کارگران کارخانه های مختلف در شهر تبریز بدلیل مشکلات مالی صاحبان کارخانه و یا طمع صاحبان کارخانه برای سود بیشتر، دست به تعدیل نیرو زده و کارگران خود را اخراج کردند. اینجاست که راهی برای کارکردن و امرار معاش بجز دستفروشی باقی نمی‌ماند.

در میان کارگران دستفروش، دانشجویانی هستند که به ناچار، برای تامین هزینه های زندگی درس و دانشگاه را رها کردند، و یا افرادی که با مدارک تحصیلی بالا فارغ التحصیل شده‌اند اما امید خود را برای پیدا کردن کار و داشتن شغل در این سیستم دزدسالار از دست دادند.

با این حال نیروهای حکومتی و شهرداری‌ تبریز به بهانه صدمه زدن به زیبایی شهر و شکایت مغازه داران اطراف اقدام به جمع آوری دست جمعی دستفروشان کردند، در حالی که دست‌فروشان بدلیل وضعیت بد معیشتی، فقر، بیکاری و گرسنگی اعلام کرده‌اند چیزی برای از دست دادن ندارند و چاره‌ای بجز مقاومت و اعتراض علیه این بی حقوقی برایشان باقی نمانده است.

مردم مبارز تبریز و فعالین نیز با دیدن وضعیت بغرنج تحمیل شده، از دست‌فروشان حمایت کرده و برای احقاق حقوق آنها از ایشان حمایت میکنند.

سیاهکل  تخریب دکه دستفروش توسط ماموران شهرداری

روز ۱۵ تیر ماموران شهرداری سیاهکل بساط یک دستفروش محروم را لگد مال کرده و او را که به دنبال لقمه‌ای نان برای خانواده اش بود از کار بیکار نمودند.

نامه اعتراضی۱۷۰ دستفروش به شورای شهر قلابی تهران که خواستار توقف «طرح‌های ضربتی» برخورد با دستفروشان شدند.در پی اجرای طرحی در تهران برای برخورد با دستفروشی و سدمعابر، دستفروشان محدوده ولیعصر تهران در نامه‌ای خطاب به شورای شهر، خواستار توقف این طرح شدند.

تجمع دستفروشان در تبریز و نامه اعتراضی دست‌فروشان تهران

همچنین روز ۹تیرماه  دستفروشان محروم تبریزی در اعتراض به ممنوعیت دستفروشی در محوطه بازار تاریخی تبریز، در مقابل درب فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

دستفروشان محدوده مرکزی تهران در مقابل شهرداری منطقه یازده تجمع اعتراضی برگزار کردند

روز ۱۱ تیرماه ۹۸ دست‌فروشان محدوده مرکزی تهران در مقابل شهرداری منطقه یازده تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روزهای پایانی ماه گذشته، شهرداری تهران از اجرا طرحی مبنی بر جمع آوری مشاغل سیار در تهران خبر داد.

در پی اجرای این طرح، سه هزار دستفروش، شغل خود را از دست دادند.

شماری از این دست‌فروشان با درخواست لغو طرح جمع آوری مشاغل سیار «موسوم به طرح انضباط شهری» و رسمیت بخشی به این شغل، در مقابل شهرداری منطقه یازده، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

لینکهای مشابه

فیلم حمایتهای مردم از دستفروشان در مقابل حملات مامورین شهرداری

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy