معلم آزاده حمیدرضا رحمتی به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شد

77
معلم آزاده حمیدرضا رحمتی به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شد
معلم آزاده حمیدرضا رحمتی به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شد

حمیدرضا رحمتی عضو کانون صنفی معلمان اصفهان توسط دادگاه کیفری شهرستان شهرضا به تحمل ۳ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم مدت ۱۰ ماه از محکومیت وی در تبعید و در زندان شهر نائین اجرا خواهد شد.

وی پیشتر به مدت ۹ روز در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آنها، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده و پس از بازداشت و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

جرم حمیدرضا رحمتی تحصن در مدرسه و در مدرسه و اعتراض خاموش‌ (داشتن یک پلاکارد اعتراضی به نقض حقوق معلمان و بازداشت همکاران صنفی خود) به کیفر محکوم شد.

۱. ۳سال زندان

۲. ۱۰ماه تبعید از زندان شهرضا به زندان نائین در استان مجاور!

۳. تحمل ۷۴ضربه شلاق در حضور دیگر زندانیان و مقامات

۴. پرداخت ۲میلیون تومان جریمه نقدی

حمیدرضا رحمتی در اعتراض  به عدم رسیدگی به وضعیت یک همکار بازداشتی دیگرش (محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان) درخواست آزادی دیگر معلمان بازداشت شده و برخی مطالبات عام صنفی در جهت بهبود وضعیت آموزشی(اعم از وضعیت مدارس، دانش‌آموزان و معلمان و فرهنگیان) بوده است.

حمیدرضا رحمتی پیش از این نیز در سال ۹۷ یکبار دیگر بازداشت شده و با یک قرار کفالت ۴۰میلیون تومانی به‌صورت موقت آزاد شده بود.

آنچه که اکنون اهمیت داشته و شایان توجه می‌باشد این است که این معلم هموطن اعتراض به ساده‌ترین شکل و بی‌سر و صداترین صورت را برگزیده بود.

و چنین شد که در کمال قساوت آخوندی به زندان و شلاق و تبعید و جریمه نقدی و پیامدهای بعدی این احکام ظالمانه محکوم شده است.

نفس محکومیتی چنین ظالمانه برای یک اعتراض ساده و مسالمت‌آمیز یکبار دیگر روشن می‌کند که این رژیم هیچ راه‌حل مسالمت‌آمیزی برای اعتراض به خود باقی نگذاشته و تلاش می‌کند هر حرکت غیرموافقی را با احکامی این‌چنین سنگین ساکت کند.

پس باید به اقدامی در خور چنین ظلمی مبادرت کرد و طرحی نو در انداخت.

بازداشت حمیدرضا رحمتی عضو کانون صنفی معلمان اصفهان بخاطر تحصن یکنفره

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy