حمید درخشنده به جرم قتل امام جمعه جنایتکار کازرون اعدام میشود

546
حمید درخشنده به جرم قتل امام جمعه جنایتکار کازرون اعدام میشود
حمید درخشنده به جرم قتل امام جمعه جنایتکار کازرون اعدام میشود

صبح امروز۱۳ تیر۹۸ حمید درخشنده متهم پرونده قتل محمد خرسند، امام جمعه شهرستان کازرون توسط دادگاه کیفری یک شیراز به اعدام محکوم شد. آخوند محمد خرسند در تاریخ ۸ خردادماه در مقابل خانه خود با سلاح سرد به قتل رسیده بود. در پی آن برخی خبرگزاری های وابسته به نهادهای امنیتی ادعا کردند که قتل وی مبنای عقیدتی داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل امام جمعه کازرون، در دادگاه کیفری یک شیراز برگزار و متهم پرونده به اعدام محکوم شد.

محمد خرسند، امام جمعه کازرون حوالی بامداد روز چهارشنبه ۸ خردادماه، حوالی ساعت ۳:۳۰ بامداد در مقابل منزل خود به‌قتل رسید.

معاون اجتماعی فرمانده ناجا در استان فارس با تأیید این خبر گفت: وی با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، اما بدلیل عمق جراحت در ناحیه شکم، در بیمارستان کازرون کشته شد.

شاهدان عینی گفتند ضارب حمید درخشنده با صدای بلند در خیابان فریاد میزد که قاتل جوانان کازرون را کشتم و سپس محل حادثه را ترک کرد.

آنها همچنین گفتند ضارب ابتدا خواستار گرفتن عکس یادگاری با محمد خرسند شد و در ادامه با سلاح سرد وی را مورد هدف قرار داد.

تعدادی از خبرگزاری های نزدیک به نهادهای امنیتی این اقدام را عملی با مبنای عقیدتی ارزیابی کرده و با انتشار ویدئویی ادعا کردند که حمید درخشنده از چند روز پیش با اسب و لباس تعزیه در سطح شهر کازرون می‌گشته و نهایتاً صبح روز ۸ خردادماه در حالی که در برابر خانه امام جمعه منتظر او بود، پس از اصرار به گرفتن عکس یادگاری، با چاقو اقدام به قتل وی کرده است.

گفتنی است که امام جمعه کازرون از اعضای  شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود و از شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را برعهده داشت.

فیلمی از مردم کازرون در تشییع جنازه آخوند محمد خرسند با شعار نماینده خائن
 فریادهای شادمانی مردم کازرون ایول و ایول شیره کازرون …

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy