جاس استون، خواننده زن بریتانیایی در کیش بازداشت و دیپورت شد

175
جاس استون، خواننده زن بریتانیایی در کیش بازداشت و دیپورت شد
جاس استون، خواننده زن بریتانیایی در کیش بازداشت و دیپورت شد

جاس استون، خواننده زن بریتانیایی که در جریان تور جهانی کنسرت هایش بدون قصد برگزاری کنسرت به جزیره کیش سفر کرده بود، بازداشت و یک روز بعد به کشورش دیپورت شد.

روز چهارشنبه، ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸، جاس استون، خواننده بریتانیایی در یادداشتی که به همراه یک ویدئو در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد از بازداشت یک شبه خود در ایران و سپس دیپورت به بریتانیا خبر داد.

جاس استون در این یادداشت نوشته است: ما از پیش می‌دانستیم از آنجایی که زن هستم، برگزاری کنسرت عمومی برای من بر اساس قوانین ایرانی غیرقانونی است. شخصاً نه قصد رفتن به زندان، نه تغییر قانون کشورهای دیگر و در معرض خطر قراردادن دیگران را ندارم.

 به نظر می رسد مقامات باور نداشتند که ما قصد اجرای عمومی نداریم و به محض ورود نام ما را در لیست سیاه گذاشتند. پس از صحبتی طولانی با ماموران مهاجرتی، تصمیم بر آن شد که شب را در بازداشتگاه بگذرانیم و فردای آن از کشور دیپورت شویم.

پ ن:‌ شهروندان کشورهای اروپا و آمریکایی معمولا به محض ورود به ایران گروگان تلقی شده و برای گرفتن پول ما به ازای آزادی آنان از کشور مطبوعشان مورد سوء استفاده حکومت ملاها قرار میگیرند !

اینکه خانم جانسون سریعا آزاد شده است دلیلش پایبندی بر قانون ملاها نیست بلکه ترس از اجماع جهانی است که روز بروز بر علیه ملاها قوی تر میشود!

شهروند آمریکایی بازداشت‌شده در مشهد، به ده سال زندان محکوم شد
ویدئویی از لحظه دستگیری نازنین زاغری رتکلیف‌ شهروند ایرانی بریتانیایی
تقاضای غرامت ۹ شهروند آمریکایی از جمهوری اسلامی ایران

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy