انگلیس نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرد!

69
انگلیس نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرد!

انگلیس نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرد! به گزارش گاردین، نیروی دریایی انگلیس یک نفتکش را که گفته می شود حامل نفت ایران به سوریه بود را توقیف کرد.

«فابیان پیکاردو» (Fabian Picardo) رئیس منطقه جبل الطارق در این خصوص گفت که نفت کش مذکور مظنون به حمل نفت خام برای سوریه بود که امروز توقیف شد.

وی گفت که این اقدام در ساعات اولیه امروز پنجنشبه توسط پلیس جبل الطارق و نهادهای گمرکی و با کمک نیروی دریای انگلیس صورت گرفته است.

دولت جبل الطارق نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد براساس شواهد، نفتکش «گرِیس-١» (Grace 1) حامل نفت ایران برای تحویل به یک پالایشگاه در سوریه بوده است.

در ویدئویی که دولت جبل‌الارق در شبکه اجتماعی توییتر هم منتشر کرده، وزیر ارشد جبل‌الطارق اشاره می‌کند که ابرنفتکش موسوم به «گریس ۱» محموله خود را به پالایشگاه بانیاس در غرب سوریه انتقال می‌داده است.

در بیانیه جبل‌الطارق آمده است: «دلایلی داریم مبنی بر این که گریس ۱ محموله نفت خام خود را به پالایشگاه بانیاس در سوریه می‌برد.»

این پالایشگاه نیز مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دولت بشار اسد در سوریه است.

اروپا دو پالایشگاه بانیاس و حمص را به اتهام حمایت مالی از رژیم بشار اسد تحریم کرده است.

در همین حال، آن طور که در گزارش رویترز آمده است، در صورتی که تایید شود که محموله نفت خام متعلق به ایران است، انتقال آن از سوی دیگر نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی نیز هست.

هشت کشور اروپایی به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه رژیم ایران پیوستند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy