پخش صدای ربنای سحر تهرانچیان و احضار به دادسرا

689

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به دلیل پخش ربنا خواندن سحر تهرانچیان در اینستاگرامش به دادسرا احضار شد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد حق‌شناس، در نامه‌ای خطاب به محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران به تشریح ماجرای احضارش به دادسرا پرداخته‌ و گفته‌است: «طبق احضاریه باید ۱۱ تیر در دادسرا حاضر شوم»

محمدجواد حق‌شناس، با تاکید بر اینکه به او اعلام شده که وثیقه همراه خود بیاورد، نوشت که امکان تأمین هرگونه وثیقه را نخواهد داشت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: «برخی دوستان آگاه و مطلع معتقدند این احضار در تداوم احضارهای قبلی سایر همکاران از جمله خانم ها الهام فخاری، ناهید خداکرمی و سید محمود میرلوحی (اعضای شورای اسلامی شهر تهران)، پرونده سازی و تحت فشار قرار دادن اعضای شوراست».

برخی منابع، دلیل احضار حق‌شناس را، انتشار مناجات ربنا با صدای سحر تهرانچیان در اینستاگرامش عنوان کرده اند.

حمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در اقدامی عجیب و نامتعارف تک‌خوانی یک زن آوازه خوان که دعای ربنا را به سبک شجریان خوانده است، منتشر کرد و در پاسخ به منتقدی که به این اقدام خلاف احکام الهی، نوشته است: برخی چنان در بند ظاهرند که نمی‌توانند مناجات یک بانوی مسلمان را باخدای خویش بی‌توجه به متن دعا و روز بلند معنایی آن در حد یک دقیقه را بشنود و بدون هیچ اشراف و آگاهی نظریه صادر می‌کنند دشنام را روانه می‌سازند که باید بیشتر به حالشان غصه خورد تا اینکه از ایشان دلخور شد.

واکنش کاربران به ترویج تک‌خوانی زنان توسط رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر تهران

بخش جالب ماجرا اینجاست که او همزمان با انتشار این صدا در پایان پست خود عبارت “سبحانک یا لااله الا انت الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب” را نوشته است.

تناقض موجود در این فیلم و این عبارت، واکنش تند کاربران فضای مجازی را به دنبال داشته است.

حق‌شناس در توجیه کار خود با ادعایی عجیب و متناقض با احکام الهی، نوشته است: اگر با صدای این خانم چهار جوان به مراسم احیای شب قدر بیایند یک پیروزی است!

لینک مشابه

 ۱۷دیماه ۹۷ در تالار وحدت علی قمصری کنسرت داشت در بخشی از آن همصدایی یک خواننده زن بود.

برای اینکه صدای هاله سیفی زاده شنیده نشود مسئولین سالن بلندگوها را قطع کردند. اما وی برای شنیده شدن صدایش با صدای بلندتری خواند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy