عقرب ولایت گیر افتاده در تله تحریم ناچارا اقدام به خودکشی می‌کند

150
عقرب ولایت گیر افتاده در تله تحریم ناچارا اقدام به خودکشی می‌کند
عقرب ولایت گیر افتاده در تله تحریم ناچارا اقدام به خودکشی می‌کند

حسن روحانی برآشفته از تاثیرات کمرشکن تحریمها گیرافتاده در تله تحریم و مصیبت اتمی بار دیگر تهدید کرد: افزایش سطح غنی‌سازی در ایران از چهار روز دیگر آغاز خواهد شد. وی گفت از ۱۶ تیر اقدام بعدی را انجام خواهیم داد. به هر مقدار که نیاز داشته باشیم غنی‌سازی خواهیم کرد.

کمتر از دو هفته پیش محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، خبر داده بود که مرحله دوم از روند کاهش تعهدات ایران در چارچوب برجام روز ۱۶ تیرماه آینده آغاز می‌شود.

در این تاریخ ضرب‌الاجل ۶۰ روزه‌ای که ایران روز ۱۸ اردیبهشت به اروپا داد پایان می‌یابد.

حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هئیت دولت همچنین گفت که اگر طرف غربی به تعهدات خود عمل نکند، ایران رآکتور اراک را نیز به «حالت سابق» بازخواهد گرداند.

روحانی گیر کرده در تله تحریم با عصبانیت به کشورهای غربی گفت: «اگر می‌خواهید [درباره اقدامات ایران] اظهار تاسف کنید، از هم اکنون اظهار تاسف کنید، اگر هم بنا است بیانیه بدهید، از هم اکنون بدهید.» در مثل است که عقرب وقتی گیر میان آتش اگر گیر بیفتند اقدام به نیش زدن خود میکند.

ظریف روز ۱۰تیر به تلویزیون حکومت گفته بود: « و این را از حقوق خودمان در داخل برجام می‌دانیم».

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد از موضوع آگاه است و به‌زودی درباره اقدام رژیم گزارش می‌دهد.

ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام کوتاه گفت: «آنها در حال بازی با آتش هستند. بنابراین به هیچ‌وجه هیچ پیامی به ایران ندارم.»

از سوی دیگر جرمی‌هانت وزیر امور خارجه انگلستان گفت: «ما می‌خواهیم این پیمان را حفظ کنیم، اما اگر آنها (رژیم) توافق را نقض کنند، ما نیز خود را عقب خواهیم کشید.»

یک منبع وابسته به وزارت امور خارجه آلمان نیز به رویترز گفت: «آلمان از حرکت ایران نگران است».

در همین حال، علی لاریجانی رئیس مجلس درباره تله تحریم که در آن گرفتار شده‌اند، گفت مجاهدین ما را دچار این مصیبت کردند.

لاریجانی در مصاحبه‌ای که روز ۱۱ تیر از سیمای حکومت پخش شد گفت: «اگر به‌خاطر داشته باشید حدود ۲۰سال پیش موقعی که منافقین آمدند و آن ماجرا رو ایجاد کردند در مسأله هسته‌ای و برادعی آمد ایران و سر و صدا آمریکاییها راه اندختن…. این ماجرا رو دقیقاً بزرگ کردند که آنرا سرپوش بگذارند و شروع کردند عملیات روانی علیه ایران در صحنه بین‌المللی ایجاد کردن و بعد فشار ایجاد کردن تا امروز تقریباً ۲۰سالی هست ما تو این ماجرا هستیم.

ماجرایی که به عقیده ناظران رژیم را ناگزیر از خودزنی کرده است.

نظام در بحرانهای جهانی و منطقه‌یی‌ به‌حالت رکود و بن‌بست و بی‌راه‌حلی رسیده

تحریم حسن روحانی پس از تحریم علی خامنه‌ای واجب و ضروری می‌نماید

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy