تجمعات اعتراضی در تهران و شهرستانها در اعتراض به وضعیت معیشتی مردم

102

چند تجمع اعتراضی روز چهارشنبه در اعتراض به وضعیت معیشتی در تهران و برخی شهرستانها صورت گرفته است این تجمعات از جمله تحصن فرهنگیان و بازنشستگان در تهران تجمع رانندگان ماشینهای استیجاری هفت تپه و کشاورزان اصفهان بوده است.تجمع اعتراضی بازنشستگان در تهران در اعتراض به وضعیت معیشتی

به‌دنبال فراخوان قبلی جمعی از بازنشستگان کشوری در اعتراض به وضعیت معیشتی روز چهارشنبه ۱۲تیر ۹۸ در مقابل صندوق بازنشستگی واقع در میدان فاطمی تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود و حقوق پایمال شده و اموال و ذخایر به غارت رفته سهامداران صندوق بازنشستگی تجمع کردند.

بازنشستگان در فراخوان خود نوشته بودند روز چهارشنبه برای اعتراض به :

۱. اقدامات بی اساس و هزینه بر نظیر برگزاری همایش به جای احیا و پرداخت مطالبات و حقوق پایمال شده ی پیشکسوتان عضو صندوق

۲- بیمه ی نا کار آمد

۳- بی تفاوتی و عدم تلاش برای باز گرداندن اموال و ذخایر به غارت رفته ی سهامداران صندوق در میدان فاطمی مقابل صندوق بازنشستگی جمع خواهیم شد.

تجمع اعتراضی رانندگان ماشینهای استیجاری کشت و صنعت هفت تپه شوشتجمع اعتراضی رانندگان ماشینهای استیجاری کشت و صنعت هفت تپه شوش

بیش از ۵۰ تن رانندگان ماشین‌های استیجاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه صبح چهارشنبه ۱۲ تیر در اعتراض به تعویق چهار ماه مزد دست از کار کشیدند و مقابل ساختمان اداره کشاورزی این شرکت تجمع کردند.

این رانندگان که مسئول حمل و نقل کارگران و مدیران شرکت بین مزارع کشاورزی هستند به‌طور مستقیم با کارفرما قرارداد دارند.

طبق قرارداد، شرکت باید ماهانه مزد رانندگان به اضافه اجاره‌بهای خودروها را به آن‌ها پرداخت کند.

خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از رانندگان نوشته است: «رانندگان ماشین‌های استیجاری که غالبا وانت بار هستند روزانه ۸ تا ۱۲ ساعت در شرایط سخت در مزارع به ازای دریافت ۸۵۰۰ تومان در هر ساعت کار می‌‌کنند.

این در حالیست که راننده‌های این خودروها فاقد دستمزد هستند و آنچه کارفرما پرداخت می‌کند فقط اجاره ‌بهای خودروهاست که آن هم با تاخیر و به صورت حداقلی پرداخت می‌شود.» مجتمع نیشکر هفت‌تپه از چند سال پیش شاهد اعتراضات کارگران و کارکنان بخش‌های مختلف آن بوده است.

تجمع اعتراضی کشاورزان غرب استان اصفهانتجمع اعتراضی کشاورزان غرب استان اصفهان

کشاورزان غرب استان اصفهان روز چهارشنبه در اعتراض به بسته شدن آب زاینده رود در مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع کردند و خواستار بازگشایی آب زاینده رود و مطالبه حقابه خود شدند.

در این تجمع کشاورزان شهرستان لنجان نیز حضور داشتند.

لینک مرتبط
رئیس صندوق بازنشستگی : جایی هست که بگیم پول ھست و آقازاده نداریم؟

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy