کار نظام به جایی رسیده که چین هم قطعات یدکی به ایران نمی‌دهد

31
کار نظام به جایی رسیده که چین هم از تحویل قطعات یدکی به ایران خودداری می‌کند
کار نظام به جایی رسیده که چین هم از تحویل قطعات یدکی به ایران خودداری می‌کند

ولی ملکی نماینده مشکین شهر گفت:  به‌دلیل تحریم‌های آمریکا «چین از تحویل قطعات یدکی خودرو‌های خارجی به ایران خودداری می‌کند. این اقدام به‌معنای ارائه نکردن خدمات پس از فروش است.

وی افزود: چین به‌دلیل تهدیدهایی مانند قطع روابط تجاری از تحویل قطعات طفره می‌رود. ۸۰درصد قطعات مورد نیاز برای تولید برخی خودروها، وارداتی است. در شرایط کنونی که واردات انجام نمی‌شود تولید این خودروها ممکن نیست.

ملکی  با اشاره به اینکه با اعمال تحریمها علیه رژیم ایران بسیاری از تجهیزات و قطعات موردنیاز صنایع وارد کشور نمی‌شود، گفت: تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل خرابی ماشین آلات خط تولید است و قطعات موردنیاز این ماشین‌آلات نیز در ایران تولید نمی شود یا کیفیت موردنظر را ندارد.

یاد‌آوری میشود: خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۳تیر از کاهش شدید صادرات نفت ایران خبر داد و به‌ نقل از شرکتهای ردیابی نفتکش‌ها اعلام کرد نفت خام صادراتی ایران به حدود ۲۴۰هزار بشکه در روز رسیده است.

این همان روزی بود که دونالد ترامپ خامنه‌ای ولی‌فقیه و دفتر او و ۸تن از سرکردگان سپاه پاسداران را مورد تحریم خزانه‌داری آمریکا قرار داد.

در همین رابطه اطلاعات اتاق بازرگانی آلمان نشان می‌دهد تبادلات تجاری میان رژیم ایران و آلمان طی ۴ماه اول سال جاری میلادی در مقایسه با همین دوره زمانی در سال ۲۰۱۸، چهل و نه درصد کاهش داشته است.

به گزارش اطلاعات اتاق بازرگانی آلمان این روند هم‌چنان رو به پایین ادامه دارد.

بنا‌ به این گزارش کاهش تجارت رژیم ایران و آلمان به ۵۲۹میلیون یورو در ۴ماهه نخست سال ۲۰۱۹ تاثیر تحریم‌های آمریکا و نگرانی شرکتها از مجازات را نشان می‌دهد.

تبادلات تجاری بین ایران و سایر کشورها  پس از تحریم ولی فقیه شتاب بیشتری میگیرد زیرا نبض اقتصاد ایران بخصوص در بیت ولایت و انشعابات آن میزند.

زمان برای ملاها مشابه لحظه‌های آخر بیماری است که دیگر تنفس مصنوعی هم برایش کار ساز نیست و باید غزل خداحافظی را بخواند و دنیا را ترک کند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy