رئیس صندوق بازنشستگی : جایی هست که بگیم پول ھست و آقازاده نداریم؟

104

شاید اعتراف میعاد صالحی رئیس صندوق بازنشستگی گویاترین حرف درباره صندوق بازنشستگی باشد: «جایی هست که بگیم پول ھست و آقازاده نداریم؟!» این اعتراف درباره حضور آقازاده ها و ژن‌های خوب در این صندوق است.

مدرک تحصیلی ۴۱ مدیر ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت‌های تابعه‌اش افشا شد.

این لیست نشان می‌دهد اغلب مدیران، مدارک تحصیلی غیر مرتبط دارند.

مثلا مدیران شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری در بنگاه‌هایی فعالیت می‌کنند که هیچ ارتباطی بین مدرک تحصیلی و شغلشان وجود ندارد.

از قبیل اینکه یک دامپزشک عضو هیات مدیره کفش ملی است یا فردی که لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارد عضو هیات مدیره صنایع غذایی پیچک است.

بر سر صندوقهای بازنشستگی همان آمده که بر سر کارخانه‌هایی که خصوصی سازی شده اند.

بازنشستگان، فرقی نمی‌کند مستمری بگیرِ کدام صندوق بازنشستگی باشند، کارگر بازنشسته محسوب شوند یا کارمندِ مستمری بگیر، از اوضاع معیشتی خود ناراضیند. پرداخت حقوق‌های نجومی در دولت ادامه دارد؛ صدا و سیما و قوه قضائیه رژیم حقوق مدیران خود را اعلام نمی‌کنند

 پرداخت حقوق‌های بالا در زیرمجموعه دولت ادامه دارد، رئیس سازمان اداری و استخدامی رژیم اعلام کرد که صدا و سیما و قوه قضائیه اطلاعات حقوق مدیران خود را اعلام نمی‌کنند.

جمشید انصاری در مصاحبه با روزنامه حکومتی ایران روز یکشنبه ۹ تیر در پاسخ به این پرسش که چرا پس از ۱۵ ماه، ماده ۲۹ قانون برنامه ششم مبنی راه اندازی سامانه حقوق و مزایای مدیران اجرا نشده است، گفت که برخی از دستگاهها از جمله قوه قضائیه و صدا و سیما اطلاعات حقوق و مزایای مدیران خود را در این سامانه بارگذاری نکرده اند.

پس از آن، برخی از سایت های خبری گزارش دادند که حقوق و مزایای ولی آذروش، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی، که به تازگی برکنار شده است، تا اردیبهشت امسال ماهانه حدود ۶۰ میلیون تومان و حقوق علی محمد علیخان زاده، عضو هیئت مدیره این شرکت بیش از ۴۴ میلیون تومان بوده است. این در حالیست که حداکثر حقوق مدیران ۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.

 الزام برای اعلام حقوق و مزایای مدیران پس از آن صورت گرفت که سه سال پیش افشای حقوق صدها میلیون تومانی چند مدیر دولتی خبرساز شد. اما چیزی تغییر نکرد و همان آش و همان کاسه هست!

هنوز بازنشستگان به حقوقشان نرسیدند و هنوز در خیابانها فریاد میزنند و هنوز حقوقشان را دولت امید چپاول میکند.

تجمع بازنشستگان در میدان فاطمی تهران در اعتراض به حقوق پایین
تجمع بازنشستگان فولاد مقابل صندوق بازنشستگی در اعتراض به حقوق معوقه
تجمع صنفی بازنشستگان کارد به استخوان رسیده مقابل مجلس

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy