داستان کوتاه سهیلا قدیری زن کارتن خوابی که اعدام شد

983
داستان کوتاه سهیلا قدیری زن کارتن خوابی که اعدام شد
داستان کوتاه سهیلا قدیری زن کارتن خوابی که اعدام شد

«من سهیلا قدیری ۲۸ ساله هستم. هیچ‌کس را ندارم. پدرم باران بود و مادرم سنگ، چرا که من روی سنگ و زیر باران بزرگ شدم. زندگی‌ام را در خیابان گذرانده‌ام. من یک زن خیابانی نبودم، سختیهای زندگی مرا به این روز انداخت. هیچ‌کدام از کسانی که در جلسه محاکمه من نشسته‌اند نمی‌دانند تحمل سرمای زیر صفر دیماه، آن هم نیمه‌شب و بدون لباس کافی، یعنی چه»….

این سخنان از زنی است که در روز ۱۱مهر۸۹ بدون شاکی خصوصی و بدون این‌که کسی تقاضای قصاص او را کرده باشد، با درخواست دادستان در تهران اعدام شد. وی همچنین قربانی ازدواج اجباری بوده است که در سن ۱۶سالگی به‌دلیل تن ندادن به آن، از خانه فرار کرد و به چرخه تباهی افتاد. نه کسی را داشت که برای اعدام نشدنش سماجت نماید توییت کند و کمپین راه بیندازد.

نه حتی بیرون در زندان اوین کسی منتظر بود تا انجام اعدام را به اطلاعش برسانند. کسی بدن بی جانش را تحویل نگرفت و هیچ مراسمی به خاطر او برگزار نشد. سهم او از زندگی تنها چند متر طناب بود.

سهیلا قدیری که به جرم قتل فرزند ۵ روزه اش که حاصل تجاوز مردان خیابانی به او بوده است، اعدام شد. وصیتنامه اش را  خطاب به قاضی اجرای احکام و مسئولان زندان نوشته است:

اینجانبه سهیلا قدیری فرزند عبدالمحمد از شما قاضی اجرای احکام و مسئولین محترم زندان عاجزانه و ملتمسانه تقاضا دارم در صور رضایت ندادن شاکیم و اعدام من، جسدم را بی نام و نشان و به صورت مجهول الهویه یه خاک بسپارید و آدرس و مشخصا مزارم را به هیچکدام از اعضای خانواده و بستگانم و فامیلهایم نگویید.

منظورم این است که هر کدام از اعضای خانواده و فامیلهای پدری و فامیلهای پدری و فامیلهای مادریم و بستگانم بر سر مزار من حتی برای دو دقیقه هم بیایند روح من عذاب می کشد و ناآرام می شود. پس اصلا دوست ندارم هیچ کدام از آنها مزار مرا بلد باشند و نه فتحه ای و نه خیراتی از طرف آنها و به دست آنها نمی خواهم.

وصیت دومم این است که تا جایی که امکان برایتان هست مرا در نزدیک مزار بچه ام دفن کنید و جسد رابه شهرستان یا استان محل تولدم منتقل نکنید.

پیدا شدن جسد یخ زده زنان کارتون خواب شیرازی که از سرما مرده اند
نماینده پیرانشهر: ۹هزار نفر به جمعیت بی‌خانمان و کارتن خواب اضافه شده
آمار هولناک بیش از ۲۵هزار متکدی و کارتن خواب در تهران توسط معاون شهردار…
حرفهای تکان دهنده قالیباف در مورد کارتن خوابها

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy