ملاقات ترامپ و کیم جونگ یک لحظه تاریخی و یک موقعیت ویژه برای دنیا

27
ملاقات ترامپ و کیم جونگ یک لحظه تاریخی و یک موقعیت ویژه برای دنیا
ملاقات ترامپ و کیم جونگ یک لحظه تاریخی و یک موقعیت ویژه برای دنیا

پرزیدنت ترامپ ملاقات خود با رهبر کره شمالی را  لحظه تاریخی خواند وی با حضور در منطقه مرزی، ابتدا با عبور از مرز دو کره قدم در خاک کره شمالی گذاشت و سپس کیم جونگ اون در کنار رئیس جمهوری آمریکا به خاک کره جنوبی آمد. پس از آن رهبران دو کشور در یک نشست کوتاه با خبرنگاران صحبت کردند.

دونالد ترامپ در خلال صحبت‌هایش با خبرنگاران از تعابیری مانند  لحظه تاریخی  و موقعیت ویژه برای تمام دنیا استفاده کرد و گفت که از کیم جونگ اون برای سفر به کاخ سفید دعوت خواهد کرد.

سفر دونالد ترامپ بعنوان اولین رئیس جمهور آمریکا به خاک کره شمالی در تاریخ این کشور، نشان میدهد که آمریکا میخواهد پرونده کره شمالی را هر طور شده ببندد و تنش در این منطقه را خاتمه دهد. لذا دونالد ترامپ شخصا به ملاقات رهبر جوان کره شمالی رفت و این امتیازی به کره شمالی بود.

این دیدار یک پیام روشن به رژيم ملاها در ایران نیز دارد. پیام این است که اگر میخواهید مذاکره کنید، واشنگتن آمادگی دارد و همین را نیز بارها ترامپ اعلام کرده است.

اما باید به یک کشور طبیعی ومعمول تبدیل شوید. لذا سوال این است که آیا ترامپ با این حرکت به سمت کره شمالی، خامنه‌ای را بیشتر آچمز کرده یا نه؟

بنظر جواب مثبت و توپ را بطور کامل در میز رژيم آخوندی انداخته است. خامنه‌ای و رژيم ولایت فقیه از آنجا که بر پایه سرکوب در داخل و تروریسم در خارج (موشکی و اتمی نیز به همین خاطر است) بنا شده، هر گونه کوتاه آمدن به سمت مذاکره به معنای پایان ولایت فقیه و تیر خلاص به نظام منحوس و حافظ آن یعنی سپاه تروریستی پاسداران است.

از سوی دیگر، آمریکا در تلاش است که صلح میان فلسطینیها و اسرائیلیها را به نقطه تعیین تکلیف برساند و به همین خاطر نیز کنفرانسی در بحرین برگزار کردند.

هدف آمریکا این است که تمامی پرونده‌های جانبی را ببندد یا کامل تعیین تکلیف کند تا انرژی کامل دولت و ارتش این کشور را بر روی رژيم ایران بگذارد.

اولویت دولت ترامپ تعیین تکلیف کردن رژيم آخوندی است. تمامی موضعگیریها وخبرها تاکنون این امر را اثبات میکند.

لذا ملاقات امروز ترامپ در خاک کره شمالی با رهبر این کشور، یک پیام به خامنه‌ای و رژيم آخوندی نیز هست.

لینکهای مرتبط

کره شمالی با سلاح هسته ای آینده ای از نظر اقتصادی نخواهد داشت
مشهورترین نامزد انتخاباتی پارلمان کره شمالی کیم جونگ اون، رهبر این کشور است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy