شکست تحمیل حجاب اجباری ، مقاومت زنان و شکست انواع پلیس سرکوب

64
شکست تحمیل حجاب اجباری ، مقاومت زنان و شکست انواع پلیس سرکوب زنان
شکست تحمیل حجاب اجباری ، مقاومت زنان و شکست انواع پلیس سرکوب زنان

سرکوب مردم اصلی ترین اهرم ولایت فقیه برای بقای حکومت ننگینش در ۴دهه گذشته بوده و حجاب اجباری اولین قدم سرکوب گسترده زنان به بهانه عفاف و حجاب برداشته شد.

سرکوبی که از زنان شروع و به کل جامعه گسترش یافت تا جایی که بودجه‌های کلان برای هرچه گسترده تر و فراگیر تر شدن آن در نظر گرفته شد.

مهره‌های حکومت میگویند: موضوع سرکوب و سانسور زنان نه یک مسأله اخلاقی و اجتماعی که عمیقاً امنیتی و برای نظام حیاتی است و به همین علت برای تحمیل حجاب اجباری ۲۶نهاد و گشت برای کنترل زنان راه ‌اندازی شده است.

این نهادها و گشتهای امنیتی و انتظامی، زنان را در خیابان‌ها و معابر تمامی شهرها تحت تعقیب قرار داده و از هیچ وحشیگری در حق آنها دریغ نمیکنند.

البته در مقابل وحشیگری رژیم و مامورانش زنان نیز مقاومت کرده و در بسیاری موارد، با حمایت مردم حاضر در صحنه، وحوش را مجبور به عقب‌نشینی کرده‌ اند.

میزان۲۸ خرداد از قول اژه‌ای سخنگوی و معاون قوه قضاییه نوشت:‌ برای مقابله با مردم به‌ویژه زنان با حمایت ازآمران به معروف و ناهیان از منکر، «برنامه داریم به‌صورت عملی‌تر و جدی‌تر از آنان حمایت کنیم، همچنین از کسانی که امنیت مردم  را به خطر می‌اندازند».

ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه هم بر «وظیفه دولت، پلیس و دستگاه قضایی» بر «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» تأکید کرد.

در این رابطه رئیسی به شبکه خبر ۲۰ خرداد گفت «به موجب قانون دستگاه قضایی و دستگاه انتظامی در کشور موظف است از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنند».

منتظری دادستان کل رژیم «بدحجابی وبی حجابی» را «خط قرمز نظام» دانست و در این رابطه تأکیدکرد «دستگاه قضا در برابر موضوع بی‌حجابی و بدحجابی کوتاه نخواهد آمد»

اما با وجود تأکیدات سردمداران قوه قضاییه بر حمایت از«آمران به معروف» هنگام برخورد مأموران گشت با زنان، سنگ آنان به تیر می‌خورد و برخوردشان با زنان به یک رسوایی تبدیل می‌شود.

زنانی که مورد حمله قرار میگیرند با رسانه‌ای کردن این حملات نهادینه شده دولتی  وحوش را رسوا و مجبور به عقب نشینی میکنند.

در همین زمینه تعدادی از نمایندگان مجلس، سخنگوی نیروی انتظامی و مقاماتی از دولت روحانی از جمله وزیر کشور و سخنگوی دولت به ناگزیر برخورد پلیس را تقبیح کردند و نسبت به آن «ابراز تأسف» کردند.

نتیجه این‌که عناصر جناح روحانی ناگزیر در هراس خشم مردم و نگرانی از بازتاب منفی و آثار اجتماعی آن علیه موج اخیر وحشیگری مأموران حکومتی موضع‌گیری کردند.

در این میان ۳۰عضو مجلس  نیز متأثر از همین هراس و نگرانی در تذکر کتبی به وزیر کشور دولت آخوند حسن روحانی خواستار توضیح در رابطه با این واقعه و علت برخورد مأمور پلیس با یک دختر شدند.

پروانه سلحشوری یکی از زنان نماینده مجلس نه در حمایت از زنان بلکه از موضع امنیت جامعه و عدم تحمل اغتشاش در جامعه میگوید:  «این نوع رفتارها باعث اغتشاش در جامعه می‌شود».

محمدرضا عارف سرباند امید در مجلس نیز به ناگزیر برخورد پلیس را تقبیح کرد و گفت: «هر از چند گاهی شاهد برخوردهای زشت، زننده و خشن با بانوان کشور مان توسط افرادی که باید الگوی فرهنگی و ارزشی کشور باشند هستیم».

نگرانی از وضعیت تغییر تعادل‌قوا به نفع مردم

سؤال این است که چرا واقعه تهرانپارس این‌ چنین نگرانی را در میان رژیم به‌وجود آورده است؟

در سالهای گذشته نیروها و گشتهای سرکوبگر جلو چشم مردم زنان را کشان‌کشان به سوی ماشین گشت می‌برند و تلویزیون حکومتی نیز در اخبار شب با بوق و کرنا فیلم آنرا پخش می‌کردند آن‌چنانکه گویا فتح‌الفتوحی صورت گرفته است، اما اکنون از ترس خشم مردم تمامی تلاش‌ها بر این است که هر چه زودتر موضوع رفع و رجوع شود و به‌قول معروف سر و ته قضیه بهم بیاید. آیا برگی ورق خورده است؟

شکشت تحمیل حجاب اجباری

شکست تحمیل حجاب اجباری بر زنان از یک طرف و نفرت مردمی و اجتماعی نسبت به سرکوب از طرف دیگر، بیانگر شکست چهل ساله خامنه‌ای در پیشبرد این سیاست ضدانسانی است. همچنین نشان‌دهنده این است که مردم و به‌خصوص زنان ایرانی تسلیم فرهنگ مبتذل آخوندی و ایدئولوژی فاسد آنها نمی‌شوند.

شکست پیشبرد این طرح‌های عقب مانده و سرکوبگرانه را در اعترافات مهره های حکومت میتوان دید می‌توان دید،  پاسدار ساجدی‌نیا گفت: ظرف ۱۵سال گذشته وضعیت حجاب بدتر شده است.

و مشرق ۴تیر ۹۸نوشت: «پلیس را هیچ وقت تا این اندازه بی‌دفاع و عقب‌نشسته ندیده بودم…»

واقعیت این است که ورقی برگشته و پس از قیام ۹۷ زنان شجاع‌ةر از قبل به میدان پا نهاده و به مقاومت در مقابل عوامل سرکوبی قد علم میکنند و به مقاومت فرا میخوانند و این ادامه می‌یابد تا طرحی نو در اندازیم.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy