افشای جزییات حمله تروریستی سپاه پاسداران به نفت‌کشهای دریای عمان

161
افشای جزییات حمله تروریستی سپاه پاسداران به نفت‌کشهای دریای عمان
افشای جزییات حمله تروریستی سپاه پاسداران به نفت‌کشهای دریای عمان

تلویزیون اورینت نیوزطی گزارشی از جزییات حملات تروریستی پاسداران به نفت‌کشهای دریای عمان پرده برداشت ونوشت:

عملیات انفجار دركشتیهای نفتكش توسط سرتیپ پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران صورت گرفته است.

مجید حریری عضو کمیسیون بررسیهای دفاعی و استراتژیک شورای ملی مقاومت ایران گفت: اجرای عملیات انفجار دو نفتکش در ۱۲ ژوئن جاری توسط واحد ویژه نیروی دریایی سپاه و با همكاری پایگاه دریایی وابسته به سپاه پاسداران در بندر جاسك که تنها ۳۰ مایل با محل انفجار نفتکشها فاصله دارد و بدستور سرتیپ پاسدار فدوی انجام شده است.

وی هدف از این عملیات را چنین توضیح داد:

هدف رژیم ملاها از انجام این عملیات، حفظ روحیه نیروهای سپاه و جلوگیری از ریزش روز افزون آنها در شرایط کنونی با بحرانهای داخلی و بین المللی بمنظور بخطر انداختن امنیت منطقه و انتقال نفت است تا تاثیر بحرانهای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی بر رژیم را كاهش دهد.

رژیم ملاها بعد از اطمینان از این كه راهبرد و خط اصلی آمریكا جنگ با رژیم نیست دست به چنین اقداماتی زده و به این اقدامات ادامه میدهد.

مجید حریری اضافه کرد، بر اساس یادداشت داخلی یکی از مقامهای وزارت اطلاعات در رابطه با سیاست رژیم در مقابل آمریکا، رژیم می خواست پیامی با این مضمون به آمریکا بفرستد که اگر منافع نظام مورد تهدید قرار گیرد، بحران به کل منطقه سرایت خواهد کرد.

گسترش عملیات

آقای حریری به اورینت نیوز گفت: احتمال دارد که رژيم ایران عملیات خود را در تنگه هرمز و دریای عمان افزایش دهد و دراین رابطه به تأسیس سه پایگاه دریایی در بندر جاسک اقدام نموده و نیروهای دریایی بیشتری به منطقه اعزام کرده است.

بر اساس تئوری نظامی جنگ دریایی غیرکلاسیک رژیم، بکارگیری مین های دریایی برای به خطر انداختن کشتیها در آبهای منطقه جنوبی و دریای عمان یکی از تاکتیکهای شناخته شده نیروهای سپاه پاسداران است.

لینکهای مشابه

وال‌استریت ژورنال حملات به نفتکشها در دریای عمان را به رژیم ایران نسبت داد

خبرگزاری بلومبرگ: گمانه‌زنیها که رژیم ایران پشت حمله نفکشها بوده است افزایش یافته است

سنتکام تائید کرد؛ ایران همزمان با حمله به نفتکش‌ها به سمت پهپاد آمریکا موشک…

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy