مارک اسپر قصد دارد ائتلافی بزرگ‌تری در برابر رژیم ایران ایجاد کند

43
Marc-Spra-intends-to-create-a-larger-coalition-against-the-Iranian-regime

مارک اسپر قصد دارد ائتلافی بزرگ‌تری در برابر رژیم ایران ایجاد کند

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو امروز چهارشنبه ۵تیرماه پیش از اجلاس وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:‌ ما در رابطه با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران در منطقه نگران هستیم. نگرانی حمایت این رژیم از گروه‌های تروریستی، برنامه موشکی آن و همچنین اعلام این‌که غنی‌سازی اورانیوم را افزایش خواهد داد. همه هم‌پیمانان در این نگرانی‌ها اشتراک نظر دارند.

استولتنبرگ در مورد این‌که موضوع رژیم ایران در دستور کار رسمی اجلاس وزیران هست یا نه گفت: به‌رغم این‌که ایران در دستور کار رسمی اجلاس وزیران نیست، انتظار دارم که موضوع ایران بحث شود. هم در اجلاس و هم در ملاقاتهای دوجانبه مختلف در حاشیه اجلاس وزیران دفاع. همچنین انتظار دارم که اسپر سرپرست وزیر دفاع آمریکا هم‌پیمانان را بریف کند.

وی افزود: فکر می‌کنم که این مفید است به‌دلیل این‌که ناتو پلتفرمی برای هم‌پیمانان است که تبادل نظر کنند و تجزیه و تحلیلها در رابطه با چالشهایی که همه ما در خلیج با آن مواجه هستیم را تبادل کنند.

همچنین مارک اسپر سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت در مورد رژیم ایران با وزرای «ناتو» گفتگو می‌کند. وی گفت قصد دارد ائتلافی بزرگ‌تر را در برابر رژیم ایجاد کند. مارک اسپر تأکید کرد تنشهای اخیر در منطقه به‌معنی «رویارویی رژیم ایران در برابر آمریکا نیست»، بلکه چالشی منطقه‌یی و جهانی‌ست که دیپلماسی بین‌المللی را می‌طلبد.

بیشتربخوانید

نماینده اتحادیه اروپا در نشست شورای امنیت با موضوع برجام: صدور ضرب‌الاجل از سوی ایران را نمی‌پذیریم

ایران باید به اجرای تعهداتش ذیل برجام ادامه دهد.

از خروج آمریکا از برجام و احیای تحریم‌ها علیه ایران، متأسف هستیم.

اقدامات برای راه‌اندازی اینستکس در جریان است.

اتحادیه اروپا از بیانیه ایران درباره تعهداتش در برجام نگران است.

اتحادیه اروپا صدور ضرب‌الاجل را نمی‌پذیرد.

چندین پروژه صلح‌آمیز برای حمایت از توافق هسته‌ای در جریان است.

ارتش آمریکا یک حمله سایبری علیه مزدوران عراقی رژیم ایران انجام داد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy