دونالد ترامپ: سربازان من در حمله به ایران چکمه برزمین نخواهند گذاشت

62
دونالد ترامپ: سربازان من در حمله به ایران چکمه برزمین نخواهند گذاشت

دونالد ترامپ: سربازان من در حمله به ایران چکمه برزمین نخواهند گذاشت

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به قدرت بالای نظامی کشورش در صورت مواجه نظامی با ایران تاکید کرد که اگر این درگیری نظامی به وقوع بپیوندد زمان زیادی به طول نخواهد انجامید.

رئیس جمهوری آمریکا که با شبکه خبری فاکس گفتکو می کرد در عین حال یادآور شد که در تهاجم نظامی احتمالی به ایران نیازی به استفاده از نیروی زمین نخواهد بود و سربازان «چکمه بر زمین نخواهند گذاشت.»

این سخنان در حالی مطرح می شود که آقای ترامپ پیشتر نیز در سخنانی مشابه توان بالای نظامی کشورش را به رخ کشیده و تهدید کرده بود که در صورت وقوع جنگ کار ایران را تمام خواهد کرد.

حمله راکتی به نزدیکی سفارت ایالات متحده در بغداد از جمله مواردی بود که دونالد ترامپ را به واکنش های تهدید آمیز واداشته بود.این تهدید ها پس از سرنگونی پهپاد تجسسی آمریکا بر فراز تنگه هرمز ابعاد تازه ای یافت و حتی تا مرز عملی شدن هم پیش رفت اما به ادعای دونالد ترامپ دقایقی پیش از انجام عملیات با توجیه عدم تناسب با تبعات سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین متوقف شد.

جدا از دونالد ترامپ، برخی دیگر از مقامات و کارشناسان مسائل نظامی در آمریکا پیش از این در سخنانی که از سوی برخی تحلیلگران غلوآمیز ارزیابی شده حمله نظامی ایالات متحده به ایران را ویرانگر و مخرب ارزیابی و تاکید کرده بودند که در صورت وقوع این حمله یگان های دریایی ارتش ایران ظرف دو روز متلاشی خواهد شد. این مطلب در گزارش اخیر پنتاگون نیز مورد تایید قرار گرفته بود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy