تجمع اعتراضی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین

53

‍‍تجمع اعتراضی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین: در اعتراض به کیفیت پایین غذای سلف! در حالیکە حوزەھای علمیە بھترین و متنوع ترین غذاھا را مجانی بە طلبەھا میدھند، وضعیت غذایی دانشگاھھا ھر روز بدتر میشود.

بیشتربخوانید

کارگران اخراج شده شرکت ماهی کارون شوشتر صبح امروز شنبه اول تیرماه مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش روزنامه «باختر» کرمانشاه، جمعی از مستاجران این شهر طی هفته گذشته در اعتراض به اجاره بهای بالای مسکن، در مقابل ساختمان فرمانداری کرمانشاه دست به تجمع زدند‌.

معترضان که جمعیت غالب آن زنان سرپرست خانوار بودند، گفتند که با وجود قیمت های بالا قادر به تهیه مسکن اجاره ای نیستند.

هیئت دولت جمهوری اسلامی به تازگی اعلام کرده است که به کارگران مستاجر وام برای پرداخت پول رهن مسکن پرداخت می‌کند.

مستاجران معترض در کرمانشاه اما گفتند که تقاضای وام ندارند و بلکه خواستار این هستند که مسئولان استان چاره ای عاجل برای افزایش نرخ اجاره مسکن بیاندیشند.

فرماندار کرمانشاه چندی پیش گفته بود که قیمت اجاره مسکن در برخی مناطق این شهر تا ۴۰۰ درصد افزایش یافته است. به گفته او، با افزایش نرخ اجاره، تقاضا برای چادر در این شهر افزایش یافته است.

بیشتربخوانید

نرخ اجاره‌بهاء در دیگر مناطق ایران نیز افزایش یافته است. در کرمان افزایش نرخ اجاره باعث روی آوردن مستاجران کم‌درآمد به تقاضا برای کانکس و یا چادر شده است.

در گیلان نیز افزایش قیمت مسکن و نرخ اجاره موجب مهاجرت مستاجران کم‌درآمد شده است. موضوعی که پیش از این در شهرهای بزرگ، به ویژه تهران، اصفهان و مشهد رخ داده و سبب خروح مستاجران کم‌درآمد از مناطق شهری به حاشیه شهر و یا شهرهای اطراف شده بود.

مرکز آمار ایران میزان افزایش نرخ اجاره در سال گذشته را ۱۷ تا ۲۵ درصد اعلام می‌کند. اما گزارش میدانی رسانه‌های داخلی ایران بیانگر افزایش بیش از صد در صدی نرخ اجاره مسکن است.

 تجمع اعتراضی جنگلبان غرب مازندران در چالوس

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy