شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام هلند پرواز بر فراز آب‌های ایران را ممنوع کرد

39
شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام هلند پرواز بر فراز آب‌های ایران را ممنوع کرد

شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام هلند پرواز بر فراز آب‌های ایران را ممنوع کرد

سخنگوی شرکت هواپیمایی هلندی کی‌ال‌ام جمعه ۳۱ خردادماه خبر توفق پرواز هواپیماهای مسافربری این شرکت در بخش‌هایی از حریم هوایی ایران را تایید کرد. شبکه ‌ان‌او‌اس هلند پیش‌تر این خبر را اعلام کرده بود.

سازمان فدرال هوانوردی آمریکا پنج‌شنبه ۳۰ خردادماه با صدور یک فرمان اضطراری پرواز هواپیماهای مسافربری این کشور را بر فراز آب‌های ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز ممنوع اعلام کرد. افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا در پی انهدام پهپاد آمریکایی در نزدیکی تنگه هرمز علت صدور این فرمان است.

این سازمان همچنین در پیامی به دیگر اپراتورهای پرواز اعلام کرد در هنگام شلیک موشک زمین به هوای ایران به پهپاد آمریکایی یک هواپیمای مسافربری در ۸۳ کیلومتری پهپاد در حال پرواز بوده است. در این پیام مشاوره‌ای آمده است: «چندین هواپیمای مسافربری هنگام برخورد موشک با پهپاد در این منطقه در پرواز بوده‌اند.»

بیشتربخوانید

جمهوری‌خواهان آمریکا خواهان اقدام نظامی محدود علیه رژیم ایران هستند

خبرگزاری رویترز، روز جمعه ۳۱ خرداد، از واشنگتن گزارش کرده است که در پی حمله جمهوری اسلامی به یک پهپاد آمریکایی در آبهای بین‌المللی، تعدادی از نمایندگان برجسته جمهوری‌خواه مجلس ایالات متحده از جمله، «کوین مک کارتی»، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس، «مایکل مک کاول»، «مک تورنبری» و «دوین نانس»، روز پنج شنبه طی بیانه‌ایی از دولت این کشور خواستند که علیه جمهوری اسلامی، دست به آنچه آنها «اقدامات محدود» خواندند، بزند.

در همین راستا، این گزارش ادامه می‌دهد که این نمایندگان، طی بیانیه‌ایی نوشتند که: «جمهوری اسلامی به طور مستقیم به دارایی‌های ایالات متحده در آبهای بین المللی حمله می‌کند. این فتنه انگیزی یک هفته پس از حمله و نابودی دو تانکر تجاری در آبهای بین المللی توسط این رژیم اتفاق می‌افتد.»

دعوت کاخ سفید از رهبران ارشد کنگره برای شرکت در نشست ویژه درباره ایران

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy