سهیل عربی دراعتراض به عدم وجود اماکانات و محرومیتهای گسترده دست به اعتصاب غذا زد

102
سهیل عربی دراعتراض به عدم وجود اماکانات و محرومیتهای گسترده دست به اعتصاب غذا زد

سهیل عربی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ در اعتراض به رفتار خشن مسئولان زندان، عدم وجود امکانات برای نگهداری زندانیان و محرومیتهای گسترده در این زندان اعتصاب غذا کرد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، بر اساس اخبار دریافتی، این زندانی سیاسی از روز شنبه ۲۵ خرداد ماه ۹۸ اقدام به اعتصاب غذا کرده و امروز جمعه ۳۱ خرداد ماه هفتمین روز اعتصاب غذای خود را می گذراند. او روز گذشته پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه به دلیل وخامت حالش به بهداری زندان منتقل شد.

به گزارش منبع موثق، وی که در تیپ ۱ سالن ۹ زندان تهران بزرگ محبوس است، در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان تهران بزرگ شامل «رفتارهای خشونت آمیز از سوی مسئولان زندان»، «گسترش استفاده از انواع موادمخدر دربین زندانیان», «نامناسب بودن محل نگهداری زندانیان»، «اعتراف گیری با شوکر و باتوم از زندانیان»، «عدم رعایت اصل تفکیک جرائم»، «عدم وجود امکانات اولیه و بهداشتی»، «محرومیت از حق درمان» و «وجود ساس و شپش» در این زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

سهیل عربی که پیش از این در زندان اوین محبوس بود، بارها خواهان انتقال به اوین شده اما با بی توجهی و ممانعت مسئولان زندان روبرو شده است.

لازم به یادآوری است که حدود ۱۰ روز پیش، در شبانگاه ۲۰ خرداد ماه ۹۸، علیرضا شیرمحمدی زندانی سیاسی ۲۱ ساله توسط دو زندانی جرائم عادی با سی ضربه چاقو، در همین زندان به قتل رسید.

زندانی سیاسی سهیل عربی پیش از این بارها توسط مسئولان و عوامل این زندان بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بطوریکه بینی اش شکسته و دچار ضایعات جسمی شدید شده است.

نگهداری زندانیان سیاسی در بندهای زندانیان جرائم عادی و خطرناک برخلاف اصل تفکیک جرائم می باشد.

سهیل عربی وبلاگ نویسی است که به اتهام نشر عقایدش در وبلاگ و فیس بوک در آبان ۹۲ دستگیر شد. او ابتدا به اعدام و سرانجام به هفت سال و نیم زندان و دو سال تحقیقات مذهبی (برای اثبات پشیمانی) و دو سال ممنوع الخروجی پس از آزادی محکوم شد.

پس از پرونده سازی های متعدد از طرف اطلاعات و مسئولان قضایی، در تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به سه سال حبس، سه سال تبعید و جزای نقدی مضاعف محکوم شد.

او پیش از این در اعتراض به پرونده سازی و محاکمه همسرش، انتقال زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زده بود.

فراخوان اقدام فوری عفو بین الملل برای نوجوان ایرانی که در معرض خطر اعدام است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy