حوادث کار در معادن کشور امروز پنجشنبه ۳۰ خرداد نیز از کارگران قربانی گرفت

26
حوادث کار در معادن کشور امروز پنجشنبه ۳۰ خرداد نیز از کارگران قربانی گرفت

حوادث کار در معادن کشور امروز پنجشنبه ۳۰ خرداد نیز از کارگران قربانی گرفت.

دو تن از کارگران معدن زغال سنگ در سوادکوه صبح پنجشنبه ۳۰ خرداد در اثر نشت گاز جان باختند. به گفته مجتبی اکبری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران حادثه ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح پنجشبه رخ داده است. به گفته‌ مدیرعامل هلال احمر مازندران عملیات امداد ادامه دارد. هنوز اطلاعی درباره مصدومان احتمالی حادثه منتشر نشده است.

نشت گاز در معدن سوادکوه سومین حادثه کار در معادن در روزهای اخیر است. ظهر روز ۲۶ خرداد هم یک کارگر در معدن زغال‌سنگ رزم جا غربی از معادن چهارگانه معدن زغال‌سنگ طزره در شرکت البرز شرقی، بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد.

و ۲۳ خرداد سه کارگر در معدن برناکی از معادن چهارگانه معدن زغال سنگ طزره زیر آوار ماندند و دو تن از محمود مومن و علی‌اکبر عجم اکرامی در بیمارستان جان باختند.

بیشتربخوانید

پنجشنبه ۳۰ خرداد اهالی اصفهان مجدداً با پدیده گرد و غبار شدید مواجه شدند و AQI کیفیت هوای اصفهان بر روی عدد ۴۹۶ و خطرناک برای عموم مردم قرار گرفت. منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به خبرگزاری ایسنا گفت: «با توجه به ایجاد شرایط گرد و غبار و افزایش غلظت ریزگردها در شهر اصفهان و مناطق شمال و شرق استان به علت فعال شدن کانون‌های ریزگرد در مناطق برون و درون استانی، افراد آسیب‌پذیر و بیماران قلبی ریوی و عروقی حتی‌المقدور تا برطرف شدن شرایط از منازل خارج نشوند.» مدیریت بحران استانداری اصفهان اعلام کرد که شرایط گرد و غبار در مرکز استان تا روز جمعه ادامه دارد. استفاده از ماسک استاندارد و عدم حضور در مکان‌های پرترافیک و کاهش استفاده از خودروهای شخصی توصیه شده است.

دو کارگر شهرداری روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد در دو حادثه جداگانه در اردبیل و آبادان جان باختند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy