جلسه دادگاه علیه زندانی سیاسی سابق گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی برگزار شد

44
جلسه دادگاه علیه زندانی سیاسی سابق گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه زندانی سیاسی سابق گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی فعال مدنی محبوس در زندان اوین برگزار شد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام صبح روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد ماه ۹۸ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه زندانی سیاسی سابق گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی فعال مدنی محبوس در زندان اوین در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

این جلسه دادگاه که به ریاست قاضی ایمان افشاری و با حضور گلرخ ابراهیمی ایرایی و وکیل مدافع وی امیر رئیسیان و همچنین آتنا دائمی و وکیل مدافع وی عباس امیری برگزار شد به مدت دو ساعت به طول انجامید.

پس از بررسی اتهامات موجود در کیفرخواست صادره به متهمین و وکلای آنان گفته شده است که دادگاه طی ده روز آینده اقدام به صدور رای خواهد کرد.

این کیفر خواست در رابطه با پرونده جدیدی است که در دوران حبس و در زندان اوین به اتهام«اهانت به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری» علیه آتنا دائمی و گلرخ ایرایی باز شده بود.

عوامل زندان می‌گویند گلرخ ایرایی و آتنا دائمی، در اعتراض به اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی به نام‌های رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی، در حین خواندن سرود در سالن ملاقات این عمل را انجام داده‌اند.

همزمان پرونده دیگری نیز به اتهام «اخلال در نظم زندان» از سال گذشته علیه این افراد باز شده است.

این دو فعال سیاسی متهم هستند که در روز ملاقات با بازرسی بدنی بعد از انجام ملاقات و هنگام ورود به بند مخالفت کرده‌اند.

شایان ذکر است که خانم گلرخ ایرایی در فرودین ماه ۹۸ با پایان دوران محکومیت و با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شده است و خانم آتنا دائمی هم اکنون در زندان اوین در حال گذراندن دوران حبس‌اش می‌باشد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy