شش شهروند بهایی جمعا به سه سال حبس تعزیری محکوم شدند

94
شش شهروند بهایی جمعا به سه سال حبس تعزیری محکوم شدند

شش شهروند بهایی جمعا به سه سال حبس تعزیری محکوم شدند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام شش شهروند بهایی ساکن تبریز مجموعا به سه سال حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان که اواخر آبان ماه سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود یک ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند در تاریخ ۲۱ خردادماه ۹۸ در دادگاه انقلاب تبریز هریک به مدت ۶ ماه به حبس تعزیری محکوم شدند.

این شهروندان بهایی به نا‌م‌های کامبیز میثاقی، فرزاد بهادری، مونیکا علیزاده (اقدسی)، شبنم عیسی خانی، شهریار خداپناه و خیرالله بخشی به اتهام عضویت در تشکیل

بیشتربخوانید

انتقال برزان محمدی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین

زندانی سیاسی برزان محمدی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام روز یکشنبه ۲۶ خرداد ماه ۹۸ زندانی سیاسی برزان محمدی هم‌بندی سابق علیرضا شیرمحمدعلی، از بند ۱۱ تیپ یک زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شد.

برزان محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و پس از تحمل ١٢ روز سلول انفرادی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

وی به همراه علیرضا شیرمحمدعلی که هفته گذشته به دست عوامل حکومتی در زندان تهران بزرگ به قتل رسید از ۲۳ اسفندماه ۹۷ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و شرایط وخیم بهداشتی و زیستی و نداشتن امنیت جانی در این زندان دست به اعتصاب غذا زده‌ خواهان انتقال به زندان اوین شده بودند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy