مجتبی پروین فعال ملی مدنی آذربایجانی در دادگاه کیفری محاکمه گردید

52
مجتبی پروین فعال ملی مدنی آذربایجانی در دادگاه کیفری محاکمه گردید

مجتبی پروین فعال ملی مدنی آذربایجانی در دادگاه کیفری محاکمه گردید

مجتبی پروین فعال ملی مدنی آذربایجانی طی ابلاغیه دریافتی از سامانه الکترونیکی قوه قضاییه ساعت ۱۱:۰۰ امروز به مورخه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر اردبیل (۱۰۱ جزائی سابق ) جهت ارائه دفاعیات حاضر گردید.

اتهام این فعال مدنی طی کیفر خواست ارائه شده ” تخریب خودرو دولتی موضوع گزارش اداره اطلاعات اردبیل ” عنوان گردیده است.

آقای مجتبی پروین تیر ماه ۱۳۹۷ به ظن احتمال شرکت در مراسم سالانه قلعه بابک دستگیر شده و با تودیع قرار کفالت موقتا آزاد گردید. اداره اطلاعت اردبیل از آقای پروین شکایت نموده و مدعی شده که حین دستگیری با مامورین درگیر شده و به خودرو دولتی صدمه زده است.

به گفته نزدیکان ،آقای پروین اتهامات وارده را در دادگاه بی اساس دانسته و رد نموده است.

بیشتربخوانید

ظهر امروز یکشنبه ۲۶ خرداد، خانواده ساناز الله یاری، زندانی محبوس در زندان اوین، پس از خروج از سالن ملاقات زندان دچار سانحه شدند. به روایت شاهدان، در این سانحه خودرو زندان با پدر ساناز الله یاری تصادف کرد. پس از این اتفاق خودرو محل را ترک کرده و راننده به همراه خانواده الله یاری به بیمارستان شهدای تجریش رفته است. شاهدان این سانحه اعلام کردند میزان جراحات وارد شده به پدر ساناز الهیاری زیاد بوده و دست، پا و سر او دچار آسیب‌های جدی شده است. مأموران امنیتی ۱۹ دی ماه ۹۷ ساناز الله‌یاری و همسرش امیرحسین محمدی‌فر را بازداشت کردند. کمپین حقوق بشر در ایران روز دوشنبه ۲۰ خرداد گزارش کرده بود که ساناز الله‌یاری به شدت بیمار است و با وجود درخواست‌های خانواده‌اش برای انتقال به بیمارستان به منظور معاینات تخصصی‌تر، تاکنون با این درخواست‌ها مخالفت شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy