شبکه فاکس‌ نیوز: قایقهای مسلح سپاه کارکنان نجات یافته را به زور به ایران منتقل کرد

53
شبکه فاکس‌ نیوز: قایقهای مسلح سپاه کارکنان نجات یافته را به زور به ایران منتقل کرد

شبکه فاکس‌ نیوز: قایقهای مسلح سپاه کارکنان نجات یافته را به زور به ایران منتقل کرد

کارکنان و ملوانان نجات یافته یکی از نفتکش‌های آسیب دیده در حملات اخیر با پروازی از بندرعباس وارد دبی شدند.

شبکه فاکس‌ نیوز گزارش داد قایقهای مسلح سپاه این افراد را به‌زور از یک کشتی تجاری تحویل گرفتند و به ایران منتقل کردند.

بر اساس این گزارش، کشتی تجاری «هیوندای دبی» پس از این‌که نفتکش فرونت آلتر مورد حمله قرار گرفت، کارکنان و ملوانان آن را نجات داد اما قایق‌های مسلح رژیم ایران این کشتی را محاصره کرده و خواستار تحویل گرفتن ملوانان نجات یافته شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد این ملوانان ۲۳نفر بودند که وارد فرودگاه دبی شدند. ۱۱نفر از این افراد روس، ۱۱نفر فیلیپینی و یک نفر گرجستانی هستند.

بیشتربخوانید

سفیر بریتانیا در تهران به دلیل موضع وزارت امور خارجه این کشور درباره نقش تهران در حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان احضار شد.

به نوشته رسانه‌های ایران، وزارت خارجه این کشور، علت احضار سفیر بریتانیا را به این نهاد، «اظهارات خلاف واقع وزیرخارجه انگلیس در تبعیت کورکورانه و عجولانه از آمریکا در متهم کردن ایران به دست داشتن در حوادث اخیر برای دو نفتکش در دریای عمان» عنوان کرده است.

روز گذشته ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود طبق بررسی‌هایش تقریبا مطمئن است که سپاه پاسداران در حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان دست داشته است.

از سوی دیگر پیش از انتشار این بیانیه هم جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، نتایج ارزیابی آمریکا را مبنی بر دست داشتن ایران در حمله روز پنج‌شنبه به دو نفتکش در دریای عمان، رد نکرده بود.

آقای هانت گفته بود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به نفت‌کش را قبول نکنیم.»

وزیر خارجه بریتانیا ضمن تایید انجام تحقیقات مستقل کشورش در خصوص این حمله تاکید کرده بود که نتایج ارزیابی آمریکا به عنوان متحد نزدیک بریتانیا قابل رد کردن نیست.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy