یک کولبر بانه‌ای براثر شلیک مستقیم نیروهای حکومتی جان خود را از دست داد

82
یک کولبر بانه‌ای براثر شلیک مستقیم نیروهای حکومتی جان خود را از دست داد

یک کولبر بانه‌ای براثر شلیک مستقیم نیروهای حکومتی جان خود را از دست داد. روز پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، حوالی ساعت ۱۰ صبح نیروهای مرزبانی در منطقه زلی – بانه به سمت گروهی از کولبران آتش گشودند.

براثر این تیراندازی کولبری با نام محمد حسین‌زاده اهل شهرستان بانه جان خود را از دست داد و دو کولبر دیگر مجروح شده اند. کولبر جانباخته ۳۰ ساله و از اهالی روستای زلی از توابع بخش نمشیر بانه می باشد.

این کولبر کُرد بدون اخطار قبلی از سوی نظامیان حکومتی مستقر در مرز بانه مورد تیراندازی قرار گرفته است. این کولبر کُرد متأهل و دارای دو فرزند می‌باشد.

در همین رابطه نیز، روز جمعه هفدهم خردادماه، یک کولبر کُرد به نام “دانیال عزیزی” ٢۵ ساله اهل ربط سردشت بر اثر انفجار مین یک پای خود را از دست داد.

این کولبر کُرد در ارتفاعات روستای “کانی زرد” از توابع بخش مرکزی سردشت دچار این حادثه شده بود.

بیشتربخوانید

بازگرداندن دو زندانی سیاسی – عقیدتی به زندان رجایی شهر کرج

سید توحید قریشی و حمزه درویش دو زندانی سیاسی – عقیدتی اهل سنت پس از ۶ روز به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شدند.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، سید توحید قریشی و حمزه درویش دو زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر که در روز شنبه ۱۸ خرداد ماه آنها را از زندان رجایی شهر کرج به مکانی نامعلوم منتقل کرده بودند، به همین زندان بازگردانده شدند.

پس از بازگرداندن این دو زندانی مشخص شد که آنها به بند دو الف اوین که تحت نظارت اطلاعات سپاه میباشد، منتقل شده بودند.

سید توحید قریشی جهت رسیدگی به پرونده ای که وزارت اطلاعات علیه وی تشکیل داده است به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران نیز برده شد.

نفتکش ژاپنی که در دریای عمان آسیب دید، به وسیله اجسام پرنده مورد حمله قرار دیده است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy