حمله موشکی حوثیهای وابسته به رژیم ایران به عربستان سعودی

41
حمله موشکی حوثیهای وابسته به رژیم ایران به عربستان سعودی

حمله موشکی حوثیهای وابسته به رژیم ایران به عربستان سعودی

شبکه تلویزیونی المسیره، وابسته به نیروهای حوثی های یمن اعلام کرد که شورشیان این گروه روز چهارشنبه با موشک کروز به فرودگاه شهر ابهاء در جنوب عربستان حمله کرده اند.

عربستان سعودی تاکنون واکنشی به گزارش شبکه المسیره نشان نداده است.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان پیش از این از رهگیری و انهدام دو پهپاد نیروهای حوثی بر فراز پایگاهی نظامی در جنوب عربستان سخن گفته بود.

بنا به اعلام ائتلاف تحت رهبری عربستان رهگیری و انهدام این پهپادها توسط نیروهای دفاع هوایی عربستان انجام شده است.

بیشتربخوانید

جان بولتون:‌ رژیم ایران باید از تسلیحات هسته‌ای، موشکهای بالستیک، فعالیت‌های تروریستی و سایر فعالیت‌های شرورانه دست بردارد

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه ۲۱خرداد در مصاحبه با وال استریت ژورنال در پاسخ به این سؤال که خط سرخی که رژیم ایران اگر از آن عبور کند تنش را افزایش خواهد داد کجاست گفت:‌ رژیم ایران در حال حاضر در رابطه با نقض توافقنامه هسته‌یی از خیلی از مرزها عبور کرده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رابطه با نقض استفاده از سانتریفوژهای پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر گزارش می‌کند. فکر می‌کنم که آنها نشان داده‌اند که آنها قطعاً تصمیم استراتژیک نگرفته‌اند که از پیگیری تسلیحات هسته‌یی دست بردارند. من فکر می‌کنم تصمیم رئیس‌جمهور مبنی بر خارج شدن از توافقنامه (برجام) و اعمال تحریم‌ها تأثیر ویرانگری بر اقتصاد ایران داشته است و فکر می‌کنم که ما به‌دنبال کردن این مسأله ادامه خواهیم داد.

بولتون در پاسخ به این سؤال که پایان این مسأله چه زمانی خواهد بود گفت: زمانی است که رژیم ایران از پیگیری تسلیحات هسته‌ای، موشکهای بالستیک، فعالیت‌های تروریستی و سایر فعالیت‌های شرورانه در منطقه دست بردارد.

گفتگوی اختصاصی نزار زکا، شهروند لبنانی آمریکایی با تلویزیون العربیه

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy