جلسه دادگاه آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی، به خردادماه موکول شد

49
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آتنا دائمی، و گلرخ ابراهیمی ایرایی، به خردادماه موکول شد

جلسه دادگاه آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی، به خردادماه موکول شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آتنا دائمی، زندانی سیاسی زندان اوین و گلرخ ابراهیمی ایرایی، زندانی سیاسی سابق به تاریخ ۲۸ خردادماه موکول شد.

کیفرخواست پرونده جدید این افراد در تاریخ ۷ و ۸ خردادماه به صورت جداگانه و پس از حضور در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ایشان ابلاغ شد. آتنا دائمی هم اکنون در زندان اوین در حال تحمل حبس است و گلرخ ایرایی در فروردین سال جاری با پایان دوران محکومیت و با تودیع قرار از بابت این پرونده، از زندان آزاد شده است.

در این پرونده که هم اکنون پس از تعیین شعبه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران در حال بررسی است اتهام توهین به خمینی و خامنه ای مطرح شده و مسئولان زندان مدعی هستند این فعالان به بهانه اعتراض به اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی (در سال گذشته) در حین خواندن سرود در سالن ملاقات این عمل را انجام داده‌اند. همین‌طور اتهام “تبلیغ علیه نظام” به بهانه صدور بیانیه‌ها و نامه‌هایی طرح شده است که به خانم ایرایی و خانم دائمی نسبت داده می‌شود.

همزمان پرونده دیگری نیز شامل اتهام “اخلال در نظم زندان” از سال گذشته علیه این افراد مفتوح است. آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی متهم هستند که در روز ملاقات با بازرسی بدنی بعد از انجام ملاقات و هنگام ورود به بند مخالفت کرده‌اند، خودداری آنها از تفتیش شدن و تمرد و درگیری با مامورین، از طرف مسئولین مصداق اخلال در نظم زندان قلمداد شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy