قتل عامدانه و طراحی شده زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی

242
قتل عامدانه و طراحی شده زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی

قتل عامدانه و طراحی شده زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی

ده‌هاتن از نیروهای گارد و پلیس به زندان تهران بزرگ هجوم برده تا آن را در کنترل خود درآورند. از ساعت ۵ صبح امروز سه شنبه ۲۱ خرداد ماه ۹۸ ده ها تن از نیروهای گارد و پلیس به زندان تهران بزرگ هجوم برده اند تا پس از قتل عامدانه و طراحی شده زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی، وضعیت را در کنترل خود نگه‌دارند.

به گزارش منابع مطلع علیرضا شیرمحمدعلی در آخرین تماسهایش از زندان، قبل از به قتل رسیدن، گفته بود: «تلفن زندان را قطع کرده‌اند و نمی دانم چه کار می خواهند بکنند؟ نمی دانم چه طرحی دارند؟ اینها میخواهند دعوا راه بیندازند ولی ما قصد دعوا با کسی را نداریم. همه مأموران هم از داخل سالن رفته اند و کسی هم نیست و نمی دانم چه توطئه‌ای در سر دارند.»

ساعاتی پس از این صحبتها، دو زندانی اجیر شده توسط مسیولان زندان، به علیرضا شیرمحمدعلی با چاقو حمله کرده و شاهرگ وی را زده و روده اش را نیز پاره می کنند. بر اثر شدت جراحات و خونریزی‌ها، این زندانی ۲۱ ساله جان خود را از دست داد.

گفتنی است که سازمان عفو بین‌الملل نیز پیش از این در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۹۸ با ابراز نگرانی از وضعیت برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدعلی که بیش از یک ماه در زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذا بودند ابراز نگرانی کرده و از مقامات ایرانی خواسته بودند که دسترسی آنها به خدمات درمانی مناسب و کافی را تضمین و از آنها در برابر شکنجه و سایر رفتارهای بی‌رحمانه، غیرانسانی و ترذیلی محافظت کنند.

شایان ذکر است که روز دوشنبه ۲۰ خردادماه براساس طرح و نقشه قبلی دو تن از زندانیان جرائم عادی که از عوامل حکومتی در این زندان می‌باشند در سالنی که علیرضا شیرمحمدعلی و برزان محمدی محبوس بود سعی در ایجاد درگیری کردند و با چاقو به آنان حمله کردند. عوامل و کارگزاران زندان برای اینکه این عمل جنایتکارانه بصورت موفقی اجرا شود و بتوانند آن را صحنه ساختگی درگیری زندانیان با یکدیگر جلوه دهند، از قبل تلفن این سالن را قطع کرده بودند و در زمان حمله به زندانیان سیاسی نیز، براساس طراحی های قبلی هیچ ماموری در اتاق حضور نداشت. در جریان این حمله علیرضا شیرمحمدعلی به همراه یک زندانی دیگر به نام برزان محمدی به شدت مجروح شده و به بیمارستان فیروزآبادی در شهر ری منتقل می‌شوند اما علیرضا پیش از رسیدن به بیمارستان براثر شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy