فرمانده سنتکام: استقرار ناو هواپیمابر به مهار تهدیدات رژیم ایران کمک می کند

35
فرمانده سنتکام: استقرار ناو هواپیمابر به مهار تهدیدات رژیم ایران کمک می کند

فرمانده سنتکام: استقرار ناو هواپیمابر به مهار تهدیدات رژیم ایران کمک می کند

وال استریت ژورنال روز ۲۰خرداد نوشت ژنرال مک‌ کینزی فرمانده سنتکام از حضور گروه ضربت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن نتیجه‌گیری کرد که استقرار این ناو هواپیمابر و دیگر امکانات به مهار تهدیدات رژیم ایران کمک کرد، و از این رو ممکن است پیشنهاد حضور گسترده‌تر نیروهای ارتش آمریکا در منطقه را بدهد

فرمانده سنتکام تهدید از ناحیه رژیم ایران را کماکان واقعی و احتمالاً قریب‌الوقوع توصیف می‌کند.

وال استریت ژورنال می‌نویسد: ژنرال مک‌ کینزی در حال بررسی گسترش توانمندی‌های نظامی است تا اطمینان حاصل کند که آمریکا یک نیروی بلندمدت، معتبر و بازدارنده در منطقه دارد. چنین حرکتی یک واگشت قابل‌ توجه برای استقرار نظامی آمریکا در ابعاد جهانی است.

ژنرال مک‌کنزی از مشخص کردن امکانات نظامی که ممکن است مد نظرش باشد خودداری نمود.

وی گفت: هر توصیه‌ای، از طریق وزیردفاع پاتریک شاناهان و در هماهنگی با رئیس ستاد مشترک ژنرال جو دانفورد خواهد بود. ژنرال دانفورد مسئول مشورت دادن به کاخ سفید است…

بیشتربخوانید

وزیران خارجه کشورهای آلمان و سوئد روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد ضمن ابراز نگرانی از اقدام احتمالی رژیم ایران در خروج از توافق هسته‌ای به تهران هشدار دادند که این اقدام به «انزوای بین‌المللی» رژیم ایران منجر خواهد شد.

از سویی تهران تهدید کرده که اگر دیگر طرف‌های توافق هسته‌ای نتوانند راهی برای کاهش تاثیر تحریم‌های آمریکا پیدا کنند، تا ماه آینده دست به اقداماتی از جمله افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم خواهد زد.

اما هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، که به تازگی در تهران با مقامات رژیم ایران دیدار کرد، روز سه‌شنبه هشدار داد که لغو توافق هسته‌ای نه به سود اروپا خواهد بود و نه به سود ایران.

آقای ماس اظهار داشت: «در صورت عدم وجود این توافق، هیچ کسی دیگر نمی‌تواند با قاطعیت بگوید که ایران در پی تولید سلاح هسته‌ای نخواهد رفت».

وی افزود: «اگر ایران از این توافق خارج شود، دچار انزوای بین‌المللی می‌شود و به نقطه‌ای باز می‌گردد که قبل از این توافق بود. همه تحریم‌ها نیز باز می‌گردد. این به نفع ایران نمی‌تواند باشد».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy