گزارش نقض حقوق بشر در ایران در هفته ای که گذشت

42
گزارش نقض حقوق بشر در ایران در هفته ای که گذشت

گزارش نقض حقوق بشر در ایران در هفته ای که گذشت

از روز شنبه ۱۱ تا روز جمعه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۸در شهرهای مختلف ایران شاهد سرکوب و نقض حقوق بشر از جمله بازداشت‌های خودسرانه، صدور احکام حبس و اذیت و آزار زندانیان بودیم.

در هفته ای که گذشت نیروهای امنیتی در آستانه عید فطر شماری از هموطنان عرب ساکن اهواز در منطقه ملاشیه را برای ممانعت از برگزاری مراسم مذهبی بازداشت کردند.

بازداشت‌ها

-روز شنبه ۱۱ خرداد ماه صبا کردافشاری زندانی سیاسی سابق در منزل پدری خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. ماموران در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل و ضبط بخشی از وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه و لپ تاپ کردند. ماموران مادر صبا کرد افشاری را نیز دستبند زده و تهدید کردند که او را هم دستگیر خواهند کرد.

-روز شنبه ۱۱ خرداد ماه کاوه مهدی پور روزنامه نگار اهل شهرستان دره شهر ایلام پس از احضار به دایره اجرای احکام بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

-روز شنبه ۱۱ خرداد ماه میثم اسماعیل زهی یک شهروند اهل زاهدان توسط نیروهای امنیتی در زاهدان بازداشت شد. نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی به منزل شخصی این شهروند مراجعه کرده و در حالی که خودش در خانه حضور نداشت آنجا را مورد بازرسی قرار دادند. وی پس از چند ساعت در پلیس راه نصرت آباد زاهدان در خودروی شخصی خود بازداشت شد.

-روز شنبه ۱۱ خرداد یک شهروند اهل پیرانشهر به نام ادریس کسروی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات ارومیه منتقل شد. بازداشت ادریس کسروی بدون ارائه برگه قضایی صورت گرفته و خانواده اش نتوانسته اند در رابطه با دلیل بازداشت وی اطلاع دقیقی به دست بیاورند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy