برایان هوک: تصاویر آزمایش‌های موشکی رژیم ایران جعلی و ساختگی است

57
برایان هوک: تصاویر آزمایش‌های موشکی رژیم ایران جعلی و ساختگی است

برایان هوک: تصاویر آزمایش‌های موشکی رژیم ایران جعلی و ساختگی است

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز شنبه ۸ ماه ژوئن در یک پیام ویدئویی که در صفحه عربی وزارت امورخارجه آمریکا منتشر شد، گفت، رژیم ایران با استفاده از فتوشاپ اذهان عمومی مردم جهان درباره توانایی نظامی‌اش فریب می‌دهد.

هوک در ویدئویی که در صفحه گفت، ایران تصاویر مربوط به پرتاب موشک‌های خود را با فتوشاپ ساخته تا نشان دهد که ظرفیت‌های موشکی‌اش را افزایش داده است.

او در ادامه این ویدئو افزود:«ایران علاوه‌براین، تصاویر هواپیماهای قدیمی را هم دستکاری و تلاش کرده تا آنها را به جای جت‌های جنگنده رادار گریز جدید جا بزند.

ایران در ماه فوریه سال جاری ادعا کرد که دست به یک آزمایش «موشکی بالستیک جدید موفقیت‌آمیز» انجام داد و ویدئویی از آن را نیز منتشر کرد رستاده ویژه آمریکا در امور ایران، اخیرا در مصاحبه‌ای با العربیه گفت، واشنگتن به فشار علیه ایران ادامه خواهد داد تا این کشور به رفتار خصمانه خود در منطقه پایان دهد.

وی افزود:« آمریکا هیچ فرقی میان ایران و شبه نظامیان دست نشاهده آن که آنها را مسلح کرده فرقی قائل نیست».

بیشتربخوانید

تحریم‌های جدید آمریکا برای «خفه‌کردن» صنعت پتروشیمی ایران

الشرق الاوسط – لندن

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید بر شرکت موسوم به «صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (PGPIC)» وابسته به «سپاه پاسداران» و ۳۹ شرکت زیرمجموعه صنایع پتروشیمی ایران خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، این اقدام آمریکا به مثابه گامی برای «خفه کردن» این صنعت مهم حامی فعالیت‌های دولت ایران شمرده می‌شود.

طبق بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۷ خرداد از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده‌است، این صنایع پتروشیمی برای دادن حمایت مالی به قرارگاه خاتم الانبیا که مرکز مهندسی و ساخت و ساز «سپاه پاسداران» است، تحریم شده‌است.

مطابق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا این هلدینگ و شرکت‌های وابسته ۴۰ درصد ظرفیت تولید و ۵۰ درصد ارزش صادرات صنعت پتروشیمی ایران را در اختیار دارد.

استیو منوچین وزیر دارایی آمریکا در این باره گفته‌است با هدف قرار دادن این شبکه، آمریکا می‌خواهد مانع کمک‌رسانی مالی صنعت پتروشیمی به «سپاه» باشد.

به گفته وزیر دارایی آمریکا، هدف این کشور محدود کردن منابع مالی شرکت‌های پتروشیمی است.

منوچین گفته‌است اقدام آمریکا هشداری است که کشورش شرکت‌هایی را در بخش پتروشیمی ایران و سایر بخش‌ها که به «سپاه» کمک مالی می‌کنند، هدف قرار خواهد داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با استناد به سخنان سال گذشته وزیر نفت ایران گفته که قرارگاه خاتم الانبیاء که بازوی اقتصادی و مهندسی «سپاه پاسداران» محسوب می‌شود، در مجموع ۱۰ پروژه فعال به ارزش ۲۲ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی ایران دارد که رقم این قراردادها معادل ۴ برابر بودجه رسمی و دولتی «سپاه پاسداران» است.

همزمان با تصویب و انتشار خبر این تحریم‌ها، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با انتشار یک توئیت نوشت: «فشار حداکثری بر رژیم ایران امروز ادامه دارد».

گزارش آسوشیتدپرس از تحریمهای جدید: آمریکا رژیم ایران را با تحریم پتروشیمی زیر ضرب برد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy