یک هموطن اهوازی دیگر از سوی اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد

55
یک هموطن اهوازی دیگر از سوی اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد

در ادامه دستگیری فعالان عرب، یک هموطن اهوازی دیگر از سوی اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام در آستانه عید فطر احمد دغاغله یک فعال اهوازی از هموطنان عرب امروز یکشنبه ۱۲ خردادماه ۹۸ توسط اداره اطلاعات اهواز در محل کار خود در شهردارى بازداشت و ‌به مکان نا‌معلومی منتقل شده است.

احمد دغاغله فرزند رحیم ۴۰ ساله، لیسانس علوم سیاسی متأهل و دارای دو فرزند و از اهالى کوی عزیزیه( خشایار) اهواز و کارمند شهردارى است.

او مدیر سابق مؤسسه فرهنگی الهلال و‌ از بارزترین فعالان فرهنگی ومدنی اهواز می باشد.

بیشتربخوانید

‏رای مسعود کاظمی روزنامه‌نگار از سوی شعبه بیست وهشتم ‎دادگاه انقلاب صادرشد.

به گفته سیدعلی مجتهدزاده وکیل این روزنامه‌نگار، او به دو سال حبس به اتهام توهین به رهبری و دوسال به اتهام نشر اکاذیب و شش ماه برای توهین به‌مقامات و دوسال محرومیت از روزنامه نگاری محکوم شده که با توجه به ماده ۱۳۴ قانون مجازات، مجازات اشد یعنی ‎دو سال حبس اعمال می‌شود. مسعود کاظمی، روزنامه‌نگار و سردبیر ماهنامه صدای پارسی که آبان‌ماه گذشته با قرار کفالت از زندان آزاد شده بود صبح چهارشنبه یکم خرداد بار دیگر بازداشت شد.

این بار مقام‌های قضائی با افزودن دو اتهام جدید «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» او را بازداشت کردند.

قاضی همچنین قرار کفالت ۱۰۰ میلیونی این روزنامه‌نگار را به قرار وثیقه یک میلیاردی افزایش داده بود که این قرار همچنان برقرار است. مسعود کاظمی ۱۴ آبان‌ماه ۹۷ در منزل شخصی‌اش بازداشت و در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه با قرار کفالت آزاد شده بود. کاظمی یک روز قبل از بازداشت در توییتر خود مطالبی در رابطه با فساد در وزارت صنعت منتشر کرده بود.

وکیل مدافع مسعود کاظمی، بهمن‌ماه سال گذشته از اخذ آخرین دفاع از موکلش خبر داده و گفته بود که اتهامات مطروحه در این جلسه نشر اکاذیب، توهین به مقامات و مسئولان، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری عنوان شد.

مسئولین زندان از اعزام مجید اسدی به بیمارستان خارج از زندان ممانعت می کنند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy