لیورپول با دو گل در دیدار نهایی، قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد

12
لیورپول با دو گل در دیدار نهایی، قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد

لیورپول با دو گل در دیدار نهایی، قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد

لیورپول روز شنبه ۱ ژوئن ۲۰۱۹ در استادیوم واندا متروپولیتاتو شهر مادرید توانست با دو گل در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تاتنهام دیگر نماینده بریتانیا را شکست داده و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند.

برای لیورپول آلیسون- آرنولد- ماتیپ- فن دایک- رابرتسون- فابینیو- هندرسون- واینالدوم- صلاح- مانه- فرمینو در ترکیب ابتدایی قرار گرفتند. در سوی مقابل نیز وورم- سانچس- فویث- دیئیس- اوریر- دایر- واکر پیترس- وانیاما- لوکاس مورا- لاملا- یورنته برای تاتنهام به میدان رفتند.

در ثانیه ۲۳ بازی، سعیدو مانه، بازیکن سنگالی لیورپول قصد ارسال توپ به درون محوطه جریمه را داشت ولی توپ به دست چپ موسی سیسوکو، بازیکن فرانسوی تاتنهام خورد و تا دامیر اسکومینا، داور اهل اسلوونی این بازی نقطه پنالتی را نشان دهد. محمد صلاح پشت این ضربه پنالتی ایستاد و با به ثمر رساندن تنها گل این بازی در ثانیه ۱۰۸، علاوه بر ثبت قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا به نام لیورپول، عنوان دومین گل سریع تاریخ بازی‌ها را برای خود کسب کرد. پیش از او پائولو مالدینی، ستاره ایتالیایی توانسته بود در سال ۲۰۰۵ در ثانیه ۵۰ گلزنی کند.

دیوک اوریگی، بازیکن بلژیکی لیورپول توانست در دقیقه ۸۶ به ثمر برساند. در این دقیقه از بازی لیورپول صاحب یک ضربه کرنر شد و توپ پس از چند رفت و برگشت درون محوطه جریمه جلوی پای اوریگی افتاد و او با یک شوت محکم زمینی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

یکی از نکات جالب توجه در این بازی این است که علیرغم رویارویی دو تیم بریتانیایی در فینال، هیچ بازیکن بریتانیایی نتوانست در این بازی گلزنی کند. محمد صلاح از مصر و دیوک اوریگی از بلژیک گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy