پژوهشگران آمریکایی توانستند در پژوهش جدیدی، تاثیر مثبت قهوه را بر عملکرد روده مشخص کنند

37
پژوهشگران آمریکایی توانستند در پژوهش جدیدی، تاثیر مثبت قهوه را بر عملکرد روده مشخص کنند

پژوهشگران آمریکایی توانستند در پژوهش جدیدی، تاثیر مثبت قهوه را بر عملکرد روده مشخص کنند.

بنا به گزارش ایسنا کسانی که اهل نوشیدن قهوه هستند می‌دانند که این نوشیدنی می‌تواند به عملکرد روده کمک کند اما پژوهشگران “دانشگاه تگزاس”(UT) سعی دارند دلیل اصلی این موضوع را کشف کنند. آنها در پژوهش جدید خود، به موش‌ها قهوه دادند و همچنین، قهوه را در پتری‌دیش با باکتری روده ترکیب کردند. نتیجه این آزمایش نشان داد که قهوه می‌تواند باکتری را سرکوب کند و تحرک عضلات روده را افزایش دهد.

“ژوان ژنگ شیء”(Xuan-Zheng Shi)، استادیار پزشکی دانشگاه تگزاس و نویسنده ارشد این پروژه گفت: هنگامی که موش‌ها را به مدت سه روز با قهوه تغذیه کردیم، توانایی عضلات روده کوچک آنها افزایش یافت. نکته جالب اینجاست که همه این پیامدها، بدون وجود کافئین در قهوه رخ داد زیرا قهوه بدون کافئین نیز اثرات قهوه معمولی را دارد.

پژوهشگران، دلیل یا مکانیسم خاصی برای تأثیر قهوه بر روده مشخص نکردند. آنها تغییرات باکتری روده را هنگام قرار گرفتن در معرض قهوه طی سه روز مورد بررسی قرار دادند و تغییرات عضلات روده بزرگ و کوچک و همچنین واکنش عضلات به قهوه را ثبت کردند.

این پژوهش نشان داد که رشد باکتری‌ها و میکروب‌های دیگر در مدفوع موجود در پتری‌دیش، با محلولی حاوی ۱.۵ درصد قهوه سرکوب می‌شود و گسترش آنها با سه درصد قهوه کاهش می‌یابد. قهوه بدون کافئین نیز همین اثرات را بر میکروبیوم روده دارد.

پس از اینکه موش‌ها قهوه را به مدت سه روز مصرف کردند، میزان کلی باکتری در مدفوع آنها کاهش یافت. پژوهشگران تاکید کردند که برای مشخص کردن “فیرمیکوت‌ها”(firmicutes) که باکتری‌های خوب هستند و “انتروباکتریاسیا” (enterobacteria) که تاثیر منفی دارند، به پژوهش بیشتری نیاز است.

بیشتربخوانید

بازوبندی که دمای بدن را ایده‌آل نگه می‌دارد

محققان دانشگاه کالیفرنیا بازوبند هوشمندی را طراحی کرده‌اند که قادر است دمای بدن فرد را در حالت ایده‌آل خود نگه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، آنچه این محققان طراحی کرده‌اند نوعی ترموستات شخصی محسوب می‌شود که می‌تواند فرد را گرم یا سرد نگه دارد.

اغلب مشاهده‌شده است که به خاطر یک نفر دمای خانه یا مجتمع کم‌وزیاد شده و سایرین به خاطر یک نفر اذیت می‌شوند. پروفسور «چن» از دانشگاه کالیفرنیا ضمن توضیح این مطلب می‌گوید با ساخت ترموستات شخصی، دیگران به‌زحمت نخواهند افتاد و با تنظیم دمای بدن یک فرد، سایرین از دمای استاندارد لذت خواهند برد.

این بازوبند از آلیاژهای ترموالکتریک که برای ایجاد اختلاف دما استفاده می‌کند، بهره می‌برد که بین ورقه‌های کششی حرارتی قرار داده‌شده و به یک باتری کوچک متصل می‌شود.

آزمایش بازوبند روی ۳۲ درجه برای فردی که بین ۲۲ تا ۳۶ درجه را تجربه کرده به‌خوبی انجام شد و دمای فرد موردنظر را به‌صورت یکسان نگه داشت.

نزدیک به ۱۰ درصد از انرژی مصرفی در جهان در خانه‌ها برای گرمایش و سرمایش استفاده می‌شود و اگر از این بازوبند استفاده شود، می‌توان در بهینه‌سازی مصرف انرژی کمک کرد.

۵ راهکار ساده برای اینکه ذهنمان را از خستگی در بیاوریم

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy