تجمع اعتراضی کارمندان و پرستاران بیمارستان خمینی

27

تجمع اعتراضی کارمندان و پرستاران بیمارستان خمینی

۳۱ اردیبهشت – تجمع اعتراضی کارمندان و پرستاران بیمارستان خمینی به دلیل پرداخت نشدن حقوق و دستمزد با شعار: «نه استاندار نه شهردار، نیستن به فکر درمان

حرکت اعتراضی یک کشاورز در روستای ایران آباد

روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ یک کشاورز اهل روستای ایران آباد واقع در استان اردبیل در اعتراض به قیمت پایین سیر و عدم خرید تضمینی آن مزرعه سیر خودش را شخم زد و سیرها را از بین برد.

پیش از این در روستای حاجیلو بخش اصلاندوز نیز یکی دیگر از کشاورزان مزرعه سیر خودش را به همین دلیل شخم زده و از بین برده بود.

تجمع و اعتصاب کارگران در سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج+عکس

روز سه شنبه ۳۱اردیبهشت ۹۸ کارگران ایستگاه های انتقال پسماند در اعتراض به تصمیم سازمان مدیریت پسماند شهرداری در کرج برای اخراج تعدادی از کارگران، اعتصاب کرده و در محل سازمان پسماند تجمع کردند.

تجمع اعتراضی بازنشستگاه فرهنگی در مقابل وزارت آموزش و پرورش

رانندگان شرکت مخابرات استان کردستان از یک هفته پیش در اعتراض به پائین‌بودن دستمزد و عدم توجه به مطالباتشان دست به اعتصاب زده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران در بیانیه‌ای به تاریخ ۳۰ اردیبهشت در ارتباط با این اعتصاب نوشت که مشکل اصلی در عدم مسئولیت‌پذیری پیمانکار است: رانندگان به‌واسطه شرکت پیمانکاری کیاست در مخابرات کار می‌کنند که مبلغی بابت حقوق رانندگان پیمانی را از شرکت گرفته و پس از برداشت بیشتر از نیمی از آن مابقی را به رانندگان می‌پردازد؛ اما همزمان پرداخت هزینه‌های جاری هماننند هزینه سوخت، روغن، لاستیک و دیگر لوازم مصرفی و تعمیرات خودرو بر عهده راننده است و پیمانکار مسئولیتی در این زمینه برعهده نمی‌گیرد.

رانندگان هنوز مزایای کارگری از جمله حق لباس، مسکن، ایاب و ذهاب، پاداش، عیدی، غذا و غیره را نیز دریافت نکرده‌اند. حقوق رانندگان در سالهای ۹۷ و ۹۸ نیز افزایش نیافته و شرکت مخابرات انتظار دارد که در سال جاری نیز با دستمزد سال ۹۶ کارشان را ادامه دهند. رانندگان که حدود ۵۰ نفر هستند در محوطه اداره کل این شرکت در اعتصاب به‌سر می‌برند و سرکار نرفته‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy