جزییات بیشتری از حمله موشکی به منطقه سبز و سفارت آمریکا در بغداد

112
جزییات بیشتری از حمله موشکی به منطقه سبز و سفارت آمریکا در بغداد

جزییات بیشتری از حمله موشکی به منطقه سبز و سفارت آمریکا در بغداد

نیروهای امنیتی عراقی در یک اطلاعیه فوری حمله موشکی به منطقه سبز را تایید کرده و این منطقه را تا اطلاع ثانوی بسته اعلام کردند.

منطقه سبز با موشک کاتیوشا هدف قرار گرفته است و هدف اطراف سفارت آمریکا در این منطقه بشدت حفاظت شده در مرکز بغداد بوده است.

صدای آژیرها در منطقه سبز شنیده شد. شاهدان عینی در منطقه سبز که ساختمانهای ریاست جمهوری و دولت عراق وهمچنین اکثر سفارتهای خارجی نیز در آنجا واقع شده گفتند، نیروهای امنیتی بسرعت ورودیهای منطقه سبز را بستند و تحقیقات پیرامون موضع شلیک این موشکها و طرفی که دست به این اقدام زده، درجریان است.

چند روز پیش و بدنبال اطلاعاتی که واشنگتن بدست آورده بود مبنی بر اینکه گروههای شبه‌نظامی مورد حمایت رژيم ایران قصد دارند به منافع آمریکا و ابتدا نیز به سفارت این کشور در بغداد و کنسولگری آن در اربیل و همچنین پایگاههای نظامیان آمریکایی در عراق حمله کنند، سفارت آمریکا اتباع این کشور را توجیه کرد که از سفر به عراق پرهیز و این کشور را ترک کنند.

شلیک کاتیوشا امروز در شرایط بسیار سختی برای عراق صورت گرفته است چه بسا به صحنه درگیری میان نیروهای آمریکایی و سفارت آمریکا با شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران تبدیل شود.

به گزارش خبرنگاران از بغداد، شبه نظامیان رژيم ایران به این موشک پرانی به اطراف منطقه سبز و داخل آن اقدام کرده اند. هدف آنها سفارت آمریکا بوده و قصد داشته اند که آمریکا را بترسانند.

در روزهای گذشته خبرهایی بود که قاسم سلیمانی دستوراتی به شبه نظامیان در عراق داده تا بطور مشخص منافع آمریکا را هدف قرار دهند و نه منافع کشورهای غربی در عراق

بنا به گزارش نیروهای امنیتی، تاکنون حمله موشکی به سفارت آمریکا هیچگونه تلفات انسانی و مادی نداشته است اما باید دید دولت عراق چه موضعی اتخاذ میکند و واکنش فرماندهی مشترک در بغداد و سفارت آمریکاچه خواهد بود

آنچه که تاکنون اعلام شده، گروه شبه نظامی حزب الله یا شبه نظامیان نجباء و یا شبه نظامیان عصائب اهل حق که همگی وابسته به سپاه تروریستی قدس هستند به این عمل تروریستی اقدام کرده باشند.

سفیان السامرایی مدیر بغداد پست نیز گفته: باندهای قیس خزعلی (عصائب اهل حق) و حزب الله لبنان سفارت آمریکا در بغداد را بعد از زیر نظر گرفتن آن از هتل مقابل سفارت‌ (هتل بابل) موشکباران کردند.

شبه نظامیان اولین رگبار موشکهای کاتیوشا را از منطقه الغدیر شلیک کردند و نیروهای عراقی به سمت جادریه برای خنثی کردن یک سری دیگر از موشکهای کاتیوشا که توسط باندهای سپاه قدس نصب شده بود، روانه شدند.

ناظران معتقدند که بنا به اطلاعات موجود حاکیست که این پیامی از طرف رژيم ایران بوده که به آمریکا بفهماند که ساکت نمی‌ماند و منافع آمریکا را در معرض تهدید قرار میدهد.

خبرگزاری رویترز: دقایقی پیش یک موشک به منطقه سبز بغداد شلیک شد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy