خبرگزاری رویترز: دقایقی پیش یک موشک به منطقه سبز بغداد شلیک شد

65

خبرگزاری رویترز به‌ نقل از منابع نظامی عراق دقایقی پیش گزارش داد یک موشک به منطقه سبز بغداد شلیک شده است اما تلفاتی در بر نداشته است.

یک اطلاعیه نظامی عراق گفت: یک موشک کاتیوشا در وسط منطقه سبز فرود آمده است. این اطلاعیه می‌افزاید جزئیات بیشتر بعداً به اطلاع خواهد رسید.

بیانیه ارتش عراق نوع موشک را کاتیوشا اعلام کرده و گفته شده جزئیات بیشتر بعدا اعلام می‌شود.

در پی افزایش تنش بین آمریکا و ایران، آمریکا هفته گذشته کارمندانی که حضورشان ضروری نبود از سفارت خود در بغداد و کنسوگری‌اش در اربیل کردستان عراق خارج کرد.

خبرگزاری حکومتی فارس گزارش داد تعداد خمپاره یا موشک کاتیوشا به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز اصابت کرده است.

روزنامه ساندی اکسپرس ضمن انتشار این خبر گفت: این حمله دو روز بعد از آن است که گروه‌های شبه‌نظامی طرفدار رژیم ایران با صدور اطلاعیه مشترکی گفته بودند منافع خارجی در عراق را مورد حمله قرار می‌دهند. یک خبرنگار روزنامه واشنگتن پست گفت این اولین حمله از این نوع بعد از سال ۲۰۱۵ است.

تلویزیون العربیه گزارش داد این حمله به‌دنبال افزایش تنش در منطقه و بعد از آن صورت میگیرد که آمریکا فرمان تخلیه کارکنان غیرضروری خود را از عراق داده بود.

به دنبال حمله به منطقه سبز  بغداد که بسیاری از مراکز سیاسی و سفارتها در آن قرار دارد ، جان بولتون ، مشاور امنیتی کاخ سفید در دفتر کار خود  برای بررسی شرایط حاضر شد.

بیشتر بخوانید

گزارش آسوشیتدپرس در ارتباط با انفجار نزدیک سفارت آمریکا :

موشک اصابت کرده نزدیک سفارت آمریکا در بغداد،‌ از محل سکونت شبه نظامیان مورد حمایت رژیم ایران شلیک شده است

آسوشیتدپرس-۱۹ مه ۲۰۱۹ (۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۸)- سخنگوی ارتش عراق گفت یک موشک یکشنبه شب به منطقه به شدت مستحکم سبز بغداد اصابت کرد و در کمتر از یک مایلی سفارت بزرگ آمریکا فرود آمد.

این حمله در بحبوحه افزایش تنش در سراسر خلیج فارس بود. آن هم بعد از آن که کاخ سفید به کشتی‌های جنگی و بمب افکن‌ها دستور داد جهت مقابله با تهدیدات رژیم ایران به این منطقه بروند.

گزارشگران آسوشیتدپرس در شرق رود دجله که روبروی منطقه سبز است صدای انفجاری را بعد از آنکه آژیرها به مدت کوتاهی به صدا در آمدند، شنیده‌اند.

سرتیب یحیی رسول سخنگوی ارتش عراق به آسوشیتدپرس گفت که موشک کاتیوشا نزدیک مجسمه سرباز گمنام سقوط کرده است که کمتر از یک مایل تاسفارت آمریکا فاصله دارد.

اعتقاد بر این است که موشک‌ها از شرق بغداد شلیک شده است؛ منطقه‌ای که محل سکونت شبه نظامیان شیعی مورد حمایت ایران است».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy