یک منبع امنیتی عراق فاش کرد ایران برای ضربه زدن به سفارت آمریکا موشک رسانده است

130
یک منبع امنیتی عراق فاش کرد ایران برای ضربه زدن به سفارت آمریکا موشک رسانده است

یک منبع امنیتی عراق فاش کرد که ایران به تعدادی از گروه‌های شبه‌نظامی عراقی محموله‌های موشک رسانده تا با استفاده از آنها نیروهای ائتلاف بین‌المللی، سفارت آمریکا در بغداد و شرکت‌های نفتی فعال در جنوب عراق را مورد هدف قرار دهند.

به گزارش العربیه این منبع امنیتی عراقی به شبکه الحدث گفت که این موشک‌ها از سه گذرگاه مرزی الشیب، شلمچه و زرباطیه، در میان محموله‌های مواد غذایی جاسازی شده و به انبارهای گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه جرف الصخر رسیده است.

نگرانی‌ها درباره اینکه ایران، خاک عراق را برای رویارویی با آمریکا انتخاب کرده و اراضی خود را از این درگیری‌ها مصون بدارد، روز به روز در حال افزایش است.

پیش از این منابع عشایری عراقی فاش کرده بودند که ایران در مناطق تحت سیطره حشد شعبی، موشک‌های بالستیک برای حمله به پایگاه‌های آمریکا مستقر کرده و «همزمان با کاملا نزدیک شدن زمان حمله آمریکا به ایران» احتمال می‌رود این مناطق از سوی آمریکا بمباران شوند.

این منبع امنیتی در ادامه توضیح داد که بخشی از این موشک‌ها از طریق استان الانبار به سوریه منتقل خواهد شد و ارتش عراق چنین موشک‌هایی در اختیار ندارد.

گروه‌های شبه‌نظامی که از ایران موشک دریافت کرده‌اند، عبارتند از حزب‌الله، عصائب اهل الحل، النجباء، الخراسانی، جند الإمام که تحت نظر فالح الفیاض، ابو مهدی المهندس، هادی العامری و نوری المالکی و تحت دستور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و محمد آل صادق، مشاور سفیر ایران در بغداد فعالیت می‌کنند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران با عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق توافقنامه‌ای را امضاء کرده که براساس آن کامیون‌های ایرانی بدون آنکه محموله خود را تخلیه کنند، از مرزهای عراق می‌گذرند و ایران از این توافقنامه برای قاچاق تسلیحات و موشک به داخل عراق استفاده می‌کند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۵ می ۲۰۱۹ فاش کرد که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در سفر اخیر خود به بغداد، به مقامات عراقی هشدار داد که آمریکا به هرگونه تهدیدی از سوی شبه‌نظامیان حشد شعبی پاسخی قاطع خواهد داد.

دونالد ترامپ: امیدوارم مجبور نشویم وارد جنگ با ایران بشویم

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy