مهلا مؤمن زاده ، تکواندو کار ایرانی در رقابت های جهانی تکواندو خوش درخشید

34

مهلا مؤمن زاده ، تکواندو کار ایرانی در نخستین حضور خود در رقابت های جهانی تکواندو خوش درخشید و موفق شد با غلبه بر کلیه حریفان به فینال این رقابت ها راه یابد.

این تکواندوکار هفده ساله و اهل استان البرز پنجشنبه شب در دیدار نهایی رقابت های قهرمانی جهان در شهر منچستر به روی شیاپ چانگ می رود.

خانم مؤمن زاده برای کسب نخستین طلای جهانی تکواندو بانوان ایران باید در مبارزه نهایی یونگ سیم جائه از کره جنوبی را از پیش رو بردارد.نماینده ایران در رقابت های وزن منهای ۴۶ کیلوگرم بانوان پیش از این در مرحله یک چهارم نهایی با غلبه بر حریفی از کشور کرواسی به نیمه نهایی راه یافته و مدال برنز خود را مسجل کرده بود.

دختر تکواندوکار خوش آتیه ایران که در سن جوانی به افتخاری بزرگ دست یافته است در نیمه نهایی تان، حریفی از چین را که مدال برنز گرند اسلم سال ۲۰۱۸ میلادی را در کارنامه دارد با نتیجه ۱۱ بر ۹ شکست داد و به مبارزه نهایی راه یافت.

خانم مؤمن زاده بدین ترتیب در صورت پیروزی در فینال، عنوان نخستین تکواندو کار زن طلایی ایران در رقابت های جهانی و در صورت شکست و کسب مدال نقره، عنوان دومین مدال آور تاریخ تکواندو بانوان ایران را به نام خود ثبت خواهد کرد.

پیش از این تنها کیمیا علیزاده با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز در بخش بانوان موفق به کسب مدال جهانی تاریخ تکواندو بانوان ایران شده بود.

درجواب به دادستانی اصفهان زنان در میدان نقش جهان اصفهان دوچرخه‌سواری کردند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy