مقامهای آمریکایی: به احتمال بسیار زیاد سپاه پاسداران مسئول حمله به ۴نفتکش است

34
مقامهای آمریکایی: به احتمال بسیار زیاد سپاه پاسداران مسئول حمله به ۴نفتکش است

مقامهای آمریکایی: به احتمال بسیار زیاد سپاه پاسداران مسئول حمله به ۴نفتکش است

سی.بی.اس صبح امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت به‌ نقل از مقامهای آمریکایی گزارش داد: به احتمال بسیار زیاد سپاه پاسداران مسئول حمله به ۴نفتکش در سواحل امارات بوده است.

بنا‌ به این گزارش مقامهای آمریکایی که خسارت وارد شده به ۴نفتکش را تحقیق می‌کنند، گفتند، به احتمال بسیار زیاد سپاه پاسداران مسئول این حمله است.

سوراخی که در بدنه نفتکش نروژی مشاهده می‌شود و اعتقاد بر این است نیروهای غواص رژیم ایران مواد انفجاری را بر بدنه کشتی چسبانده‌اند.

یک مقام رسمی آمریکا اعلام کرد، ایالات متحده رژیم ایران را مقصر حملات به کشتیها می‌داند.

آسو شیتدپرس ۲۴اردیبهشت ضمن گزارش این خبر، نوشت: مقام ایالات متحده می‌گوید ارزیابی اولیه نشان‌دهنده دخالت رژیم ایران در انفجارها کشتی‌ها در خاورمیانه است.

این مقام گفت: طبق ارزیابی اولیه انجام شده توسط تیم نظامی آمریکا، رژیم ایران و مزدورانش مواد منفجره را در چهار کشتی لنگر گرفته در ساحل امارات کار گذاشتند. آنها از مواد منفجره برای ایجاد سوراخهای بزرگی در این چهار کشتی کرده‌اند.

این مقام می‌گوید در هر کدام از کشتی‌ها شکافهایی در نزدیکی سطح آب یا زیر سطح آب ایجاد شده است. این تیم نظامی ایالات متحده ارزیابی می‌کند که سوراخها به‌وسیله مواد انفجاری ایجاد شده‌اند.

امارات متحده خواهان کمک ایالات متحده در تحقیقات این خرابکاری شده و مقامات این کشور این رخداد را یک خرابکاری توصیف کرده‌اند.

نظامیان آمریکا در عراق به دلیل نیروهای مورد حمایت ایران در آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy